#zielonegliwice. 100 drzew przy nowym łączniku

Added: 04.05.2022 / Section:
powstający łącznik ulic Chałubińskiego i Tarnogórskiej fot. ZDM w Gliwicach

Niespełna dwa miesiące pozostały do zakończenia budowy połączenia ulic Tarnogórskiej i Chałubińskiego. Trwają ostatnie prace polegające na układaniu warstw konstrukcyjnych jezdni, drogi rowerowej i chodnika. Docelowej nawierzchni nowego łącznika jeszcze nie ma, natomiast już teraz rozpoczęły się nasadzenia, które pozwolą zazielenić pas drogowy.

W obrębie inwestycji znalazło się miejsce dla ponad 100 drzew – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. – W przeważającej większości będzie tam rosła wiśnia ptasia. Nie zabraknie także brzóz. Oprócz tego nasadzonych zostanie prawie 4, 5 tys. tawuł i trzmielin – podkreśla rzecznik.

Budowa liczącej ok. pół kilometra drogi powinna zakończyć się pod koniec czerwca. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskają alternatywny dostęp do układu drogowego w tej części miasta. Skróceniu ulegnie czas ich podróży w kierunku Tarnowskich Gór. Zmniejszy się również ruch na ulicach Domeyki, Strzeleckiego, Chałubińskiego i Rogozińskiego – nowe połączenie przejmie z nich część obciążenia. Natomiast mieszkańcy ul. Grodeckiego zyskają dostęp do systemu dróg publicznych Gliwic. Obecnie poruszają się drogami szutrowymi na terenie sąsiedniej gminy.

 

 

nowe drzewa przy łączniku ulic Chałubińskiego i Tarnogórskiej
fot. ZDM w Gliwicach

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking