Walka trwa nadal

Added: 11.04.2022 / Section:
GTK w akcji fot. GTK

GTK rozegrało u siebie jedno z lepszych spotkań w sezonie, ale do zwycięstwa to nie wystarczyło. Więcej zimnej krwi w końcowych fragmentach meczu zachowali zawodnicy Grupy Sierleccy Czarni Słupsk i dzięki temu to oni mogą świętować pierwszy sukces w sezonie, jakim jest zwycięstwo w fazie zasadniczej rozgrywek Energa Basket Ligi. GTK będzie walczyć o utrzymanie w ostatniej kolejce.

Po pierwszej kwarcie goście – niespodziewani liderzy Energa Basket Ligi – byli minimalnie lepsi (14:17). W drugiej gliwiczanie doprowadzili do remisu,  po którym trener Czarnych poprosił o przerwę na żądanie. Ta przyniosła gościom oczekiwany skutek, bo gospodarze już do końca połowy nie zdobyli punktów, a słupszczanie powiększyli swój dorobek o dziewięć „oczek”. Po wznowieniu GTK ruszyło do odrabiania strat, goście szybko się jednak przebudzili. Gliwiczanie nie zamierzali się poddawać, co pod koniec trzeciej kwarty (54:60) zwiastowało duże emocje w ostatniej odsłonie.

Miejscowi od początku czwartej kwarty ponownie ruszyli do odrabiania strat. Gdy doszło do wyrównania, trener Cesnauskis natychmiast poprosił o przerwę na żądanie, po której sytuacja gospodarzy znów stała się trudna, ale nie beznadziejna. Trener Kováčik wykorzystał ostatnią przysługującą mu przerwę, ale – niestety – nie dało to GTK szansy na doprowadzenie do dogrywki.

Faulowani goście powiększyli rozmiary zwycięstwa i zapewnili swojej drużynie triumf w fazie zasadniczej rozgrywek Energa Basket Ligi. Gliwiczanie o utrzymanie będą musieli walczyć do samego końca – u siebie z Kingiem Szczecin.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking