Scena dla Victorii

Added: 25.01.2022 / Section:
Scena Bojków z zewnątrz fot. S. Michałuszek / MDK Gliwice

Wyremontowany budynek przy ul. Parkowej 5, znany jako Scena Bojków, został przeznaczony na działalność nowo powstałego Centrum Kultury Victoria. Decyzją radnych Rady Miasta Gliwice dawna filia Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach posłuży do budowania kulturalnej oferty Victorii.

Obiekt w Bojkowie wzmocni ofertę Centrum Kultury Victoria, która będzie realizowana w kilku miejscach w Gliwicach. Z budynku w Bojkowie będą korzystały organizacje kulturalne, które działają na terenie miasta. Mamy też na uwadze potrzebę prowadzenia działań w dzielnicy Bojków, w tym zajęć edukacyjnych. Przed CK Victoria otwiera się także możliwość komercyjnego wykorzystania obiektu przy ul. Parkowej – wyjaśniał w czasie sesji RM Gliwice Paweł Ciepliński, dyrektor CK Victoria.

Gliwiccy radni jednogłośnie przychylili się do zawarcia umowy dzierżawy budynku przy ul. Parkowej przez CK Victoria na 30 lat. Warto przypomnień, że budynek dysponuje nowoczesną salą z widownią na 230 osób i sceną, a także salą konferencyjną. Miasto Gliwice sfinansowało wieloetapowy remont obiektu, który kosztował przeszło 4,3 mln zł. Od 2015 do 2020 roku wzmocniono dach, odnowiono pomieszczenia, zamontowano nowe instalacje elektryczne, gazowe, odgromowe i wodno-kanalizacyjne oraz centralne ogrzewanie. Obecnie CK Victoria planuje kalendarz wydarzeń na 2022 rok. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Scena Bojków w środku
scena wewnętrz
hol wejściowy
Scena Bojków w środku
scena wewnętrz
hol wejściowy

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking