25. Gwiazdka ze Szpadą za nami

Added: 06.12.2021 / Section:
zawodniczki na podium fot. materiały prasowe Piast Gliwice

273 młodych szpadzistek i szpadzistów z Polski, Czech, Ukrainy i Litwy  walczyło w miniony  weekend w jubileuszowym, bo 25. już turnieju "Gwiazdka  ze Szpadą". Zawody rozegrano w hali im. Jerzego Wojewódzkiego w Sośnicy.

W sobotę do rywalizacji przystąpili chłopcy. W kategorii wiekowej U-15 Piasta Gliwice reprezentowało dwóch zawodników. Najlepiej w tym dniu walczył Franciszek Drobczyk, który dotarł do półfinału. Na tym etapie musiał jednak uznać wyższość Jana Zalewskiego z klubu Szpada Wrocław i ostatecznie zakończył turniej na trzecim miejscu. Drugi ze szpadzistów Piasta, Błażej Kurowski, został sklasyfikowany na 18. lokacie. W najmłodszej kategorii wiekowej,  U-11, wysokie  5. miejsce zajął Wojciech Wójcik z gliwickiego Kosyniera, a siódmą lokatę zajął Michał Jędrzejec z Piasta Gliwice.
 
 W drugim dniu zawodów na plansze wyszły dziewczynki, który rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. W najstarszej dwa miejsca na podium zajęły gliwiczanki. Srebrny medal wywalczyła Magda Ratyna, a brąz przypadł Michalinie Szymczyk. Tuż za podium, na piątej  lokacie, uplasowała się Weronika Kozdęba. Cała trójka to zawodniczki Piasta Gliwice, które swoją przygodę z szermierką zaczynały w Muszkieterze Gliwice pod okiem Piotra Markowicza.
 
W kategorii wiekowej U-13 miłą niespodziankę sprawiła Oliwia Janeczek, która zakończyła ten turniej na drugim miejscu. Zabrakło jej jednego trafienia, by pokonać Natalię Kubik z Toruńskiej Szkoły Szermierczej i tym samym zwyciężyć w całym turnieju.  Tym razem nie udało się na podium stanąć naszym najmłodszym szpadzistkom. W kategorii wiekowej U-11 najwyżej uplasowała się Hania Szczurowska, która zajęła 12. miejsce.  (Piast Gliwice)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking