Giganci i sztuczna inteligencja

Added: 29.11.2021 / Section:
dziecko przy monitorze Fot. materiały organizatora

Ruszyła „Szkoły z Gigantami – Laboratorium AI”. To właśnie Sztuczna Inteligencja będzie tematem przewodnim czwartej edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna.

„Szkoła z Gigantami” ma się składać z cyklu bezpłatnych webinarów dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych prowadzonych na kanale YouTube. Zajęcia z programowania będą podzielone na dwie grupy wiekowe: 9-12 oraz 13 -19 lat, podczas których uczestnicy poznają tajniki programowania Sztucznej Inteligencji w środowisku Scratch oraz projektowania stron internetowych w językach HTML, CSS i JavaScript. Uczestnicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób uczyć i testować sztuczną inteligencję, a podczas zajęć finałowych zdobędą wiedzę m.in. o tym, jak zaprogramować komputer do rozpoznawania gestów i ruchu. Część matematyczna adresowana jest w szczególności do uczniów, którzy niebawem przystąpią do egzaminu ósmoklasisty – przygotowano specjalne webinary z matematyki, na których zostaną rozwiązane próbne arkusze z testu ósmoklasisty, a rozwiązania poszczególnych zadań będą omówione z wykwalifikowanym nauczycielem matematyki.
Sztuczna Inteligencja otacza nas z każdej strony i mamy z nią do czynienia niemalże na każdym kroku mimo, iż czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy. Stąd pomysł, aby kolejna edycja Szkoły z Gigantami była skupiona właśnie wokół tematyki AI. Cyfryzacja i robotyzacja naszego życia jest nieunikniona, a wiedza i świadomość o tym, jak ona działa pozwala korzystać z niej bezpiecznie i świadomie. Serdecznie zapraszamy do udziału w webinariach – mówi Dawid Leśniakiewicz, członek zarządu Giganci Programowania.
Wydarzenie potrwa do 10 grudnia. Odbędzie się w formie online i będzie dostępne z każdego miejsca w Polsce, a udział jest całkowicie darmowy. Akcję organizuje szkoła Giganci Programowania. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking