AZM ma 25 lat

Added: 17.11.2021 / Section:
AZM w sali prób Próby do jubileuszowego koncertu trwają! (fot. materiały organizatora)

Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej kończy 25 lat. Z tej okazji grupa przygotowała koncert jubileuszowy w kościele pw. św. Bartłomieja w Gliwicach. Rozpocznie się w sobotę 20 listopada o godz. 19.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich byłych i obecnych chórzystów, instrumentalistów, przyjaciół i sympatyków AZM na jubileuszowy koncert z okazji 25-lecia działalności Zespołu. Szczególnie ciepło zapraszamy byłych i obecnych pracowników naszej Alma Mater. Podczas koncertu będzie można usłyszeć światowej sławy dzieło „Petite messe solennelle” Gioacchina Rossiniego – informuje Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej.

W koncercie wezmą udział Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej i Chór Mieszany KLASTER. Partie solowe wykonają: Anna Noworzyn (sopran), Dominikia Noskiewicz (alt), Piotr Brożek (tenor) i Jakub Borgiel (bas). Przy instrumentach zasiądą: Grzegorz Biegas (fortepian) i Daniel Strządała (organy).

Akademicki Zespół Muzyczny wykonuje muzykę klasyczną i rozrywkową, w swoim repertuarze ma również gospel. Występują w nim przede wszystkim studenci, absolwenci i pracownicy Politechniki Śląskiej, ale nie tylko – dołączyć do grupy może każdy, kto interesuje się muzyką. Zespołem dyryguje prof. Krystyna Krzyżanowska-Łoboda. W ciągu 25 lat działalności AZM zdobył wiele nagród na prestiżowych konkursach.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking