Tęczowy festiwal twórczości

Added: 28.10.2021 / Section:
Artyści na scenie Fot. materiały organizatora

28 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Bojkowie odbędą się XIV Gliwickie Spotkania Tęczowe, czyli festiwal twórczości osób niepełnosprawnych. To wielkie święto radości i kreatywności – osoby niepełnosprawne zaprezentują swoje talenty oraz umiejętności wokalne, aktorskie, taneczne i kabaretowe. Emocji – jak co roku – z pewnością nie zabraknie. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Gliwic Adama Neumanna.

Taniec, występy zespołów muzycznych i solistów, spektakle teatralne, występy kabaretowe – to wszystko na XIV Gliwickich Spotkaniach Tęczowych, które rozpoczną się o godz. 9.30 w MDK przy ul.  Parkowej 5 w Bojkowie. Gliwickie Spotkania Tęczowe to cykliczny festiwal twórczości osób niepełnosprawnych zainicjowany przez gliwiczan.
28 października, podczas prezentacji wystąpi około 130 artystów, m.in. z domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej m.in. z Gliwic, Bielska-Białej i Częstochowy.
– Gliwickie Spotkania Tęczowe od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. To wyjątkowe święto, podczas którego niepełnosprawni artyści mogą zaprezentować swoje talenty i możliwości, pokazać, że mają wiele do zaoferowania, również w sztuce. To nie jest konkurs, tylko spotkanie pozbawione zbędnej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki – mówi Wojciech Kotylak, terapeuta, opiekun na Warsztatach Terapii Zajęciowej „Tęcza” i organizator Gliwickich Spotkań Tęczowych, którego podopieczni 28 października na bojkowskiej scenie zaprezentują spektakl luminescencyjny.
Wydarzenie organizują Warsztaty Terapii Zajęciowej TĘCZA Gliwice i MDK Gliwice. Wstęp na wydarzenie jest wolny. (mf)

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking