Jazzowy październik w Bojkowie

Added: 11.10.2021 / Section:
czarno-białe zdjęcie pięciu mężczyzn New Brand Quintet (fot. materiały organizatora)

Patrycja Ziniewicz Quartet i New Brand Quintet wystąpią w jesiennej odsłonie cyklu „Czwartek Jazzowy z Gwiazdą”. Na Scenę Bojków zaprasza Śląski Jazz Club.

W czwartek 14 października o godz. 20.00 na Scenie Bojków (ul. Parkowa 5) rozpocznie się koncert Patrycja Ziniewicz Quartet. Muzycy wykonają piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk.

Pierwszym utworem, który mnie oczarował, był „Grande Valse Brillante”. Moja nauczycielka śpiewu wykonywała go zza drzwi Sali, gdzie odbywały się nasze lekcje. Miałam zaledwie 13 lat, ale i tak zdecydowałam, że muszę wziąć tę piosenkę na warsztat. Tak zaczęła się moja fascynacja Czarnym Aniołem – mówi Patrycja Ziniewicz.

Dwa tygodnie później, w czwartek 28 października, odbędzie się koncert New Brand Quintet. Muzycy rozpoczną Czwartek Jazzowy z Gwiazdą o godz. 20.00 na Scenie Bojków. Zespół tworzy pięć muzycznych indywidualności pod wodzą znakomitego polskiego perkusisty Arka Skolika. Na swoim pierwszym wspólnym albumie zaprezentowali sześć kompozycji z lat 60. Wykonają je podczas koncertu w Gliwicach.

Bilety na oba koncerty można nabyć na portalu www.bilety24.pl. Organizatorem Czwartków Jazzowych z Gwiazdą jest Śląski Jazz Club. Cykl jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. (mm)

banner ze zdjęciem długowłosej kobiety

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking