Kulturalny rozkład jazdy: 24–26 września

Added: 24.09.2021 / Section:
kolaż zdjęć z wydarzeń kulturalnych w fioletowych barwach i napis Kulturalny rozkład jazdy

W nadchodzący weekend szykuje się sporo kulturalnych atrakcji. Koncert Kapeli Maliszów w Cechowni i 8. MFF Kino Dzieci w Amoku – tego po prostu nie można przegapić!

  • Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) od piątku 24 września do niedzieli 26 września zaprasza na „Wieczór kawalerski”. Błyskotliwą komedię pomyłek wyreżyserował Giovanny Castellanos.
  • W piątek o godz. 19.00 w PaskudoFonii (podwórko przy ul. Bednarskiej 8) wystąpi Petr Rímský.
  • W sobotę 25 września o godz. 10.00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) rozpoczną się warsztaty fotograficzne z Mariuszem Gorylem. Wydarzenie jest elementem Gliwickich Spotkań Literackich „Haczyk”.
  • W stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5) w sobotę o godz. 10.00 rozpoczną się warsztaty umuzykalniające dla dzieci „Mini Nutki”.
  • O godz. 14.00 w sobotę w Centrum 3.0 przy ul. Studziennej 6 wystartują warsztaty w ramach III Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami. Na godz. 16.00 zaplanowano koncert eliminacyjny.
  • W sobotę w kinie studyjnym Amok (ul. Dolnych Wałów 3) rozpocznie się 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Do 2 października będzie można obejrzeć dziewięć ciekawych premier filmowych dla dzieci. Repertuar jest dostępny na stronie amok.gliwice.pl.
  • W sobotę o godz. 19.00 w Cechowni w Nowych Gliwicach (ul. Bojkowska 35a) wystąpi folkowa Kapela Maliszów. Zapraszamy na eksplozję karpackich dźwięków!
  • W niedzielę w SAR-ze można załapać się na Wegańską Kuchnię Społeczną. Przynieść coś na wspólny stół i ciesz się pysznym jedzeniem! Początek o godz. 15.00.

Wszystkie wydarzenie kulturalne w Gliwicach są publikowane w kalendarzu na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem i chcesz zaprosić mieszkańców na koncert, spektakl, wystawę na terenie miasta? Dodaj swoje wydarzenie poprzez formularz! (mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking