Wieczór z Romami

Added: 20.08.2021 / Section:
Występ Romów na scenie Fot. UM Gliwice

Będzie kolorowo, głośno i wesoło – przed nami kolejny Wieczór z Romami. W niedzielę, 22 sierpnia, o godz. 16.00 spotkamy się w Parku Chopina z kulturą i tradycją gliwickich Romów. Gwiazdą wieczoru będzie Angelo Ciureja z Cygańskim Zespołem Romano Drom oraz Gypsy Boys. Impreza odbędzie się pod patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna.

Podczas niedzielnego wydarzenia wystąpią Cierchenia, Krystiano&Romen, skrzypaczka Teresa Walerjańska oraz gwiazdy wieczoru: Angelo Ciureja z Cygańskim Zespołem i gliwicki zespół Gypsy Boys.
Wstęp na Wieczór z Romami w parku Chopina jest wolny. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Romów w Gliwicach. Impreza jest objęta patronatem Prezydenta Miasta Gliwice i została sfinansowana z budżetu Miasta.
W Gliwicach mieszka około 500 Romów. Są wśród nich Romowie Austryjaccy (najliczniejsi) oraz przedstawiciele Polskiej Romy, Kełderaszy, Lowarów i Rosyjskiej Romy. W 2017 r. Gliwice, jako pierwsze miasto w Polsce, za skuteczne działanie samorządu na rzecz integracji społeczności romskiej, otrzymały Nagrodę Kongresu Dosta!, przyznaną przez Radę Europy. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking