Drogowe inwestycje

Added: 13.04.2021 / Section:
Ul. Warszawska Ul. Warszawska. Fot. ZDM w Gliwicach

W czwartek, 15 kwietnia rozpoczną się kolejne prace drogowe. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego i Warszawskiej. Po zakończeniu robót kierowcy odczują poprawę komfortu jazdy. Zanim to jednak nastąpi trzeba się liczyć z utrudnieniami i zwracać uwagę na oznakowanie tymczasowe.

15 kwietnia rozpocznie się budowa kanalizacji sanitarnej w ciągu ul. Bohaterów Getta Warszawskiego. Prawdopodobnie konieczne będzie zwężenie pasa jezdni na łuku, w okolicach dawnego, zamkniętego obecnie przejścia podziemnego łączącego ul. Bohaterów Getta Warszawskiego z ul. Toszecką. Prace, realizowane na zlecenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, powinny się zakończyć wraz z końcem kwietnia. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie tymczasowe.
Również 15 kwietnia ruszy remont wodociągu w obrębie skrzyżowania ulic Warszawskiej i Świętojańskiej. Na czas robót wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna. Dla usprawnienia przejazdu wprowadzone zostanie ręczne sterowanie ruchem. Prace, według wstępnych deklaracji wykonawcy, potrwają do 18 kwietnia. (mf)

 

Ul. Bohaterów Getta Warszawskiego
Ul. Bohaterów Getta Warszawskiego. Fot. ZDM w Gliwicach

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking