Tomek Sawyer wraca na scenę!

Added: 25.02.2021 / Section:
aktorzy na scenie

Już w pierwszy weekend marca na scenę Teatru Miejskiego w Gliwicach wraca Tomek Sawyer ze swoim nieodłącznym kompanem Huckiem Finnem.  W tych rolach zobaczymy gościnnych aktorów: Jana Hrynkiewicza i Bartosza Wiatera.

„Przygody Tomka Sawyera” to duży muzyczny spektakl, którego reżyserii podjął się Krzysztof Materna. Powieść Marka Twaina zaadaptował na scenę Jerzy Jan Połoński. Choreografia w spektaklu to dzieło Jarosława  Stańka. Scenografia, kostiumy oraz bardzo efektowne wizualizacje wyszły spod ręki Kasi Sankowskiej, którą widzowie mogą kojarzyć również z monumentalnej scenografii do spektaklu „Najmrodzki” w gliwickim TM-ie.

Twórcy mieli nie lada zadanie wybrać spośród wielu przygód Tomka te najbardziej efektowne i chyba najzabawniejsze.

Huck to włóczęga z wyboru, nałogowy palacz tytoniu, oberwaniec sypiający w beczce po rybach, który nie rozumie,  po co komu pieniądze. Generalnie łobuz jak się patrzy. Tomek  Sawyer  jest nieposkromionym huncwotem o złotym sercu, uśmiechniętym wisusem, żądnym przygód marzycielem podkochującym się w koleżankach z klasy. Obydwaj napędzani chłopięcą wyobraźnią, co rusz wpadają w coraz to większe tarapaty. TM w Gliwicach zaprasza do krainy, w której dzieciństwo nigdy nie mija, a każdy może zostać kapitanem parowca na Missisipi…

Spektakl został stworzony z myślą o widzu powyżej 8. roku życia. Bilety na pokazy zaplanowane 5 marca (piątek) na godz. 18.00, 6 marca (sobota) na godz. 15.00 i 7 marca (niedziela) na godz. 15.00 są do nabycia na stronie www.teatr.gliwice.pl oraz w kasie Kina Amok przy ul. Dolnych Wałów 3. Zapraszamy!

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking