Uwaga, utrudnienia na Toszeckiej

Added: 22.02.2021 / Section:
ul. Toszecka Fot. materiały ZDM

W poniedziałek 22 lutego, na ul. Toszeckiej rozpocznie się budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej i wody. Na czas prac jezdnia zostanie zwężona – kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Zmienią również trasy autobusów.

Prace na ul. Toszeckiej będą prowadzone tuż za skrzyżowaniem z ulicami Świętojańską i Jana Śliwki, na pasie prowadzącym w kierunku ronda im. Lecha Kaczyńskiego. Roboty będą przeprowadzone dwuetapowo. Pierwszy z nich  rozpocznie się 22 lutego, drugi zaplanowano na 1 marca. Prace potrwają około pięciu dni.

Na ten czas zmieniona zostanie organizacja ruchu. Pas ul. Toszeckiej prowadzący w kierunku ronda im. Lecha Kaczyńskiego zostanie wyłączony, ruch zostanie poprowadzony pasem do lewoskrętu prowadzącego od ronda im. L. Kaczyńskiego do ul. Jana Śliwki. Objazd zostanie wytyczony w kierunku DK88, a następnie do DTŚ z wyjazdem do ul. Jana Śliwki.

W związku ze zmianą organizacji ruchu, na czas prac zaplanowanych na 1 marca zostaną wytyczone objazdy dla linii autobusowych 202 i 624. Po obsłudze przystanku „Gliwice Dworzec PKP 04” autobusy pojadą trasą objazdową ulicami: Bohaterów Getta Warszawskiego, Byliny, Dubois i Śliwki i włączą się na stałą trasę przejazdu na przystanku „Gliwice Śliwki 01”. Dla linii nr 202 i 624 wyłączony z obsługi będzie przystanek „Gliwice Toszecka 01” w kierunku ul. Portowej i Wilczego Gardła. Godziny odjazdów autobusów pozostaną niezmienione. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking