Palmiarnia zaprasza. Przywitajcie pyszczaki

Added: 12.02.2021 / Section:
Pyszczaki - nowe ryby w Palmiarni Pyszczaki hełmiaste - nowa atrakcja w pawilonie historycznym w Palmiarni Miejskiej. Fot. materiały MZUK

Od najbliższej soboty Palmiarnia Miejska znów będzie otwarta dla zwiedzających. Na miłośników gliwickich tropików będzie czekać niespodzianka – nowe akwarium, a w nim pyszczaki hełmiaste. Z okazji Walentynek Palmiarnia będzie przyciągać uwagę okolicznościowym oświetleniem.

Wraz z luzowaniem obostrzeń związanych z pandemią, w sobotę 13 lutego, drzwi dla zwiedzających ponownie otwiera Palmiarnia Miejska, która z okazji Święta Zakochanych 13 i 14 lutego będzie podświetlona na czerwono.

Planując wizytę warto uwzględnić obowiązujące obostrzenia – jednocześnie w Palmiarni może przebywać nie więcej niż 120 zwiedzających, zamknięta będzie szatnia, konieczne będzie też przestrzeganie reżimu sanitarnego: dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa, zachowanie dystansu.

Ale wybrać się warto, zwłaszcza że w pawilonie historycznym na odwiedzających czeka nowa, wodna niespodzianka – akwarium z pyszczakami hełmiastymi, których naturalnym środowiskiem jest afrykańskie jezioro Tanganika. Pyszczaki charakteryzuje silnie wygrzbiecone ciało. Co jeszcze warto wiedzieć o nowych lokatorach Palmiarni? Samice chronią potomstwo przetrzymując w pyskach najpierw zapłodnione jaja, a później młody narybek. Taka „ochrona” może trwać nawet do 8 tygodni.

Więcej informacji na temat Palmiarni można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych www.mzuk.gliwice.pl. (mf)

nowe akwarium w Palmiarni
Nowe akwarium w Palmiarni Miejskiej. Fot. materiały MZUK
nowe akwarium w Palmiarni 2
Fot. materiały MZUK
nowe akwarium w Palmiarni Nowe akwarium w Palmiarni Miejskiej. Fot. materiały MZUK
nowe akwarium w Palmiarni 2 Fot. materiały MZUK

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking