PalmJazz was zaskoczy

Updated: 22.09.2020 / Section: / pdf
kobieta w czarnej sukni opiera się o drzewo Anna Maria Jopek (fot. R. Wolański)

Richard Galliano, Anna Maria Jopek, Stanisław Soyka – oto kilka dobrych powodów, żeby jesienią zasłuchać się w muzyce. 28 września rozpocznie się jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Form Etnicznych i Jazzowych PalmJazz.

Gliwicka jesień to bardzo jazzowa pora roku – od lat w naszym mieście goszczą muzycy z kręgu wykonawców etnojazzowych. Są to zarówno wielkie gwiazdy światowej sceny, jak i mniej znani artyści. PalmJazz to z jednej strony bardzo interesujące koncerty, z drugiej – fantastyczna gliwicka publiczność, która co roku pokazuje, że jest otwarta na nowe, zaskakujące brzmienia.

Jedną z najjaśniejszych gwiazd tegorocznej edycji będzie francuski akordeonista Richard Galliano. 9 października podczas koncertu w Centrum Kultury Jazovia (Rynek 10) będzie świętował swój podwójny jubileusz – 70. urodziny i 50-lecie działalności artystycznej – w duecie z gitarzystą Maćkiem Pyszem. Muzycy zagrają dwukrotnie, o godz. 18.00 i 21.00.

Podczas PalmJazzu 2020 publiczność spotka się z kilkoma bardzo interesującymi polskimi wokalistkami. 2 października zaśpiewa wielka dama polskiej sceny: Anna Maria Jopek. W listopadzie w programie są także występy Moniki Borzym i Kasi Moś.

Do Gliwic lubi wracać Stanisław Soyka. Wychowany w naszym mieście wokalista jest jednym z najważniejszych muzyków na polskiej scenie jazzowej. W jego dorobku znajduje się kilkadziesiąt albumów, z których kilka pokryło się multiplatyną. Jego koncert zaplanowano na 17 października.

W tegorocznym koncertowym rozkładzie jazdy nie zabraknie też rewelacyjnych instrumentalistów. Adam Pierończyk to prawdziwy wirtuoz saksofonu. Trębacz Nils Petter Molvær, uważany za pioniera nu jazzu, w Gliwicach wystąpi w duecie z Mino Cinelu. Podczas PalmJazzu zagra także Krzysztof Kobyliński, pomysłodawca i dyrektor artystyczny PalmJazzu, a także kompozytor i pianista. Koncert online 20 listopada zakończy tegoroczny PalmJazz Festival.

Szczegółowe informacje na temat biletów i programu są dostępne na stronie www.palmjazz.pl. Projekt jest realizowany przy wsparciu Miasta Gliwice i Teatru Miejskiego w Gliwicach.

brunetka z piórami we włosach
Monika Borzym (fot. materiały organizatora)
blondynka w czarnej bluzce
Kasia Moś (fot. D. Cuda)
akordeonista podczas koncertu w Jazovii
Richard Galliano (fot. M. Buksa)
wokalista przy mikrofonie
Stanisław Soyka (fot. M. Buksa)
brunetka z piórami we włosach Monika Borzym (fot. materiały organizatora)
blondynka w czarnej bluzce Kasia Moś (fot. D. Cuda)
akordeonista podczas koncertu w Jazovii Richard Galliano (fot. M. Buksa)
wokalista przy mikrofonie Stanisław Soyka (fot. M. Buksa)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking