Wyzwanie dla młodych twardzieli

Updated: 24.08.2020 / Section: / pdf
baner

Stowarzyszenie GTW zachęca lubiących wyzwania młodych ludzi do udziału w ekstremalnych warsztatach survivalowych. Dowiecie się, jak przetrwać w trudnych warunkach, jak poradzić sobie z rozpaleniem ognia, czy przygotować schronienie podczas deszczu. Zajęcia dla energicznych poszukiwaczy przygód organizowane są w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Za nami cztery warsztaty survivalove, podczas których głodna wrażeń i chętna do zgłębiania tajników sztuki przetrwania młodzież uczyła się, jak przetrwać w trudnym terenie i udzielić pierwszej pomocy. Kto jeszcze nie skorzystał z tych wyjątkowych zajęć, będzie mógł to nadrobić w sobotę 29 sierpnia. Zbiórka o godz. 10.00 w Czechowicach przy ul. Nad Łąkami 1. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują wcześniejsze zapisy (d.opoka@gtwgliwice.pl; 500-170-516).

Warsztaty są dofinansowane z Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego i przeznaczone są dla młodzieży w wieku od 13 do 20 lat. Prowadzi je firma SCOUT we współpracy ze Stowarzyszeniem GTW. Najbliższe zajęcia będą związane z ratownictwem oraz rozpalaniem ognisk i budowaniem schronienia – mówi Darek Opoka, prezes Stowarzyszenia GTW, instruktor ZHP, instruktor wspinaczki i strzelectwa oraz członek Polskiej Szkoły Survivalu, który wraz z Grzegorzem Gresztą, żołnierzem i ratownikiem poprowadzi warsztaty.

Osoby, którym nie uda się wziąć udziału w zajęciach w najbliższą sobotę, będą miały okazję nadrobić to jeszcze w czwartek 3 września w  Bojkowie (start o godz. 16.00 na terenie szkoły podstawowej nr 8 przy ul. Spacerowej 6) lub w sobotę 5 września w Wójtowej Wsi (zbiórka o godz. 10.00 na boisku przy ul. Orkana 8). Również na te zajęcia obowiązuje wcześniejsza rejestracja. (mf)

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking