Rezonans w lawendowej pracowni Szpitala Miejskiego

Updated: 09.04.2020 / Section: / pdf
rezonans w lawendowej pracowni Szpitala Miejskiego w Gliwicach fot. Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach

Inwestycje w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach nie ustają. Właśnie zakończyła się kompleksowa modernizacja pracowni rezonansu magnetycznego. Nowoczesny sprzęt poprawi bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, zapewniając dostęp do specjalistycznej diagnostyki.

Urządzenie, które zapewnia wykonywanie badań obrazowych wysokiej jakości, będzie służyć nie tylko pacjentom Szpitala Miejskiego nr 4, ale wszystkim gliwiczanom, którzy potrzebują badania rezonansem magnetycznym. Miejska placówka ma taką usługę zakontraktowaną w Narodowym Funduszu Zdrowia. Dzięki zmodernizowaniu szpitalnej pracowni czas oczekiwania na badanie w Gliwicach powinien się skrócić. 

Prace ruszyły kilka miesięcy temu. – Udało się sfinalizować ten projekt pomimo tego, że sytuacja epidemiologiczna stała się skrajnie niekorzystna. To jest dodatkowym powodem do dumy. Gdy tylko warunki na to pozwolą, pacjenci będą mogli liczyć na badania w doskonałej jakości i w bardzo dobrej atmosferze – mówi Przemysław Gliklich, prezes zarządu Szpitala Miejskiego nr 4.

W czasie modernizacji największy nacisk położono na poprawę jakości obrazu i przejście z sygnału analogowego na cyfrowy. Równie ważna była poprawa komfortu pacjenta, który – by badanie było miarodajne – musi spędzić nieruchomo od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Rezonans jest teraz pod wieloma względami bezpieczniejszy, czas badania może zostać skrócony, łatwiejsza jest obsługa urządzenia.

Pracownia, która znajduje się w budynku przy ul. Zygmunta Starego 20, zyskała także nietypową, lawendową aranżacją wnętrza. – Takie ciepłe, nowoczesne, a jednocześnie przyjazne wnętrza pomagają opanować strach i niepokój związany z badaniem, co jest ważne w kontekście współpracy personelu medycznego z pacjentem – mówi dr Dariusz Kucharski, specjalista radiodiagnostyki, kierownik pracowni.

Szacunkowa wartość inwestycji to ponad 2,6 miliona złotych. Została ona zrealizowana przez szpital ze środków finansowych przekazanym spółce przez miasto w ramach dokapitalizowania.

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking