Nowa inwestycja w strefie

Updated: 06.04.2020 / Section: / pdf
siedziba Kirchhoff Fot. materiały KIRCHHOFF Polska

KIRCHHOFF Polska, działająca w branży motoryzacyjnej firma z niemieckim kapitałem, po raz kolejny inwestuje w Gliwicach. Tym razem przeznaczy 68 mln zł na zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu przy ul. Alfreda Nobla. Dzięki inwestycji powstaną nowe miejsca pracy, a firma dostosuje się do trendów kreowanych przez przemysł 4.0.

W zakładzie przy ul. Alfreda Nobla rozbudowana zostanie część produkcyjno-magazynowa oraz przestrzeń, w której odbywa się tłoczenie na zimno, spawanie, zgrzewanie i cięcie laserowe. Prace już się rozpoczęły. Inwestycja powinna być gotowa w grudniu 2026 r.
Powstaną nowe miejsca pracy, ale musimy mieć na uwadze zachodzące w przemyśle zmiany związane z czwartą rewolucją przemysłową. Kładziemy szczególny nacisk na wysoką innowacyjność w procesach produkcyjnych – automatyzację i robotyzację. W pierwszej kolejności obsada nowych stanowisk będzie się łączyć z reorganizacją pracy w przedsiębiorstwie – mówi Olga Tabor-Leszko z KIRCHHOFF Polska.

Spółka jest częścią międzynarodowej grupy KIRCHHOFF, jednego z najaktywniejszych zagranicznych inwestorów w naszej strefie. Produkuje podzespoły dla samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. (mf)

Rozbudowa firmy
Fot. materiały KIRCHHOFF Polska

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking