Efektowne zwycięstwo gliwiczanek

Updated: 20.01.2020 / Section: / pdf
zawodniczki na parkiecie Fot. K.Widuch

Zawodniczki SPR Gliwice odniosły spektakularne zwycięstwo nad TS MKS SAN Jarosław. W inauguracyjnym meczu II rundy sezonu 2019/20 I ligi piłki ręcznej kobiet gliwiczanki pokonały rywalki 34:19.

Drużyna SPR Gliwice grała szybko, dynamicznie, miała szczelną obronę, zaprezentowała też wiele ciekawych rozwiązań taktycznych w ofensywie. W doskonałej dyspozycji były dwie bramkarki, które obroniły trzy rzuty karne oraz utalentowana i doświadczona Patrycja Wróbel, która powróciła do Gliwic po półrocznym pobycie w klubie Zgoda Ruda Śląska. Od razu pokazała wiele udanych interwencji z obroną rzutu karnego włącznie.

W ataku brylowała Paulina Kostrzewska, która zdobyła 6 bramek. Dobrze zagrała również Karolina Golec zdobywając 5 bramek. Szybkie i urozmaicone ataki Pauliny Łuczyk oraz  Karoliny Pytlos zakończone celnymi trafieniami – strzeliły po 4 bramki. W ostatniej, 60. minucie gry SPR nie zwalniała tempa i zdobyła jeszcze dwie bramki dzięki Ewelinie Wojciechowskiej i Karolinie Golec, która dosłownie w ostatniej sekundzie ustaliła wynik spotkania 34:19. Kolejne spotkanie SPR rozegra 1 lutego, z Koroną Handball Kielce. (SPR Gliwice/mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking