Prestiżowy debiut gliwickiej uczelni

Updated: 18.10.2019 / Section: / pdf
Politechnika Śląska fot. materiały prasowe Politechniki Śląskiej

Politechnika Śląska zadebiutowała w prestiżowym rankingu Times Higher Education by subject! W zestawieniu najlepszych szkół wyższych na świecie gliwicka uczelnia zajęła wysokie miejsca w aż dwu dyscyplinach: Engineering and Technology oraz Computer Science.

 
W rankingu oceniono 1400 uczelni z całego świata. W obszarze Engineering and Technology Politechnika Śląska znalazła się w przedziale 601–800, razem z Politechniką Gdańską i Politechniką Warszawską. W przedziale 801+ znalazły się natomiast Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Łódzka oraz Politechnika Wrocławska. 
 
Z kolei dyscyplina Computer Science pozycjonuje Politechnikę Śląską w przedziale 501–600. Przed gliwicką uczelnią, w przedziale 301–400, lokuje się jedynie Uniwersytet Warszawski, za nami natomiast, w przedziale 601+ są Politechnika Gdańska, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Łódzka i Politechnika Wrocławska.
 
– To udany debiut i wielki sukces oraz powód do dumy dla wszystkich naszych pracowników i studentów. Plasując się na mocnej pozycji, w ścisłej czołówce najsilniejszych polskich ośrodków akademickich o uznanej renomie, Politechnika Śląska zyskuje większą rozpoznawalność na arenie światowej, a przez to nowe szanse rozwoju – podkreśla prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej.

Times Higher Education wyłania najlepsze uczelnie, oceniając je według takich kryteriów, jak: jakość kształcenia, liczba studentów przypadająca na pracownika uczelni, poziom badań naukowych, liczba studentów z zagranicy oraz liczba cytowań.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking