Big Bag problem

Updated: 16.09.2019 / Section: / pdf
worek na gruz Fot. M.Foltyn/UM Gliwice

Coraz częściej remontujemy, modernizujemy, zmieniamy. Każdy remont to nie tylko koszty, ale też odpady. Warto wiedzieć, że na ustawienie na drodze lub chodniku worka typu Big Bag musimy mieć zgodę Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Worki typu Big Bag, np. na gruz, można kupić w firmie zajmującej się odbiorem nieczystości. W cenę jest wliczony odbiór odpadów, wystarczy zatem po zapełnieniu worka zadzwonić, a zostanie on w ciągu kilku dni odebrany. Worki można również kupić w marketach budowlanych – w takim wypadku należy dodatkowo zamówić usługę odbioru odpadów w stosownej firmie.

Niezależnie od sposobu, w jaki zdobyliśmy Big Bag, jeżeli zamierzamy postawić go na drodze lub chodniku musimy zdobyć zezwolenie ZDM na zajęcie pasa drogowego.

Stosowny wniosek (3F - Wniosek o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego w celu umieszczenia nowego lub dla istniejącego obiektu innego niż budowlany wg ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994) można znaleźć na stronie www.zdm.gliwice.pl, w zakładce „Jak załatwić sprawę”. Za zajęcie pasa ZDM nalicza opłatę w wysokości od 0,50 zł do 8 zł dziennie za m2, a także w zależności od kategorii drogi i wielkości zajętego obszaru.

Brak zezwolenia, skutkuje naliczeniem kary wynikającej z ustawy – przestrzega Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. – W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, pracownicy ZDM udzielą niezbędnych informacji i pomogą w wypełnieniu dokumentów – dodaje.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Zarządzie Dróg Miejskich w Gliwicach, pod numerem tel.32/300-86-14 i 32/300-86-56. (mf)

worek na gruz tzw. big bag
Fot. M.Foltyn/UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking