Koncert z klasą

Added: 13.09.2019 / Section:
Gliwicka Orkiestra Kameralna Gliwicka Orkiestra Kameralna (fot. materiały promocyjne)

Lato 2019 pożegnamy podczas bardzo wyrafinowanego koncertu w parku Chopina. 15 września na scenie spotkają się znakomita Gliwicka Orkiestra Kameralna oraz zespół Affabre (Concinui) – The Chamber Singers.

W programie wrześniowego występu są autorskie opracowania przebojów muzyki popularnej, musicalowej i filmowej. W parku Chopina zabrzmią także znane i lubiane standardy jazzowe w opracowaniu na sekstet wokalny i orkiestrę.

Gliwicka Orkiestra Kameralna powstała w 2000 roku, z okazji 750-lecia istnienia miasta. Występują w niej znakomici, związani z Gliwicami muzycy, którzy zasilają najlepsze zespoły w kraju, na przykład Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia, Sinfonię Varsovię, Filharmonię Śląską. Połączenie ich talentów i doświadczeń zaowocowało wypracowaniem bardzo wysokiego poziomu artystycznego orkiestry.

W skład Affabre (Concinui) – The Chamber Singers wchodzą: Robert Hyll (kontratenor), Leszek Marciniak (kontratenor), Przemyslaw Czekala (tenor), Piotr Lewandowski (baryton), Piotr Dziurla (bas) i Artur Hoffmann (bas). Ten sekstet brzmi po prostu znakomicie!

Koncert rozpocznie się 15 września o godz. 19.00. Wstęp wolny. Miasto Gliwice zaprasza! (mm)

Affabre (Concinui) – The Chamber Singers
Affabre (Concinui) – The Chamber Singers (fot. materiały promocyjne)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking