Aktualności | "Wdówka" wraca na afisz

"Wdówka" wraca na afisz

"Wdówka" wraca na afisz

Published: 02.03.2011 / Section: Miasto  Rozrywka  Kultura 

„Usta milczą, dusza śpiewa… Kochaj mnie...” – czy wkrótce gliwiczanie będą nucić ten szlagier, jak przed stu laty mieszkańcy Wiednia?

Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza na nową inscenizację operetkowego superprzeboju – „Wesoła wdówka” Franza Lehára. Premiera już w piątek!
„Wesoła wdówka” to operetka wszechczasów. Święci triumfy niezmiennie od pierwszego przedstawienia w 1905 r. Z niej pochodzą słynne arie i duety, jak: „Wilio, ach Wilio”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Ach kobietki, kto poznać was chce”, „Wieczorem jest Maxim”. Już w najbliższy weekend – po kilku latach przerwy – znów przeniesiemy się w świat wytwornych bali oraz kabaretów XIX-wiecznego Paryża. O paryski wdzięk tej wiedeńskiej operetki zatroszczyła się paryżanka Maria Sartova. W popisowej roli Hanny Glawari wystąpią Grażyna Brodzińska, Anita Maszczyk oraz Magdalena Pilarz-Bobrowska, a jako Daniło będą im towarzyszyli Michał Musioł i Krzysztof Caban. Zaplanowano trzy premiery – 4 marca o godz. 19.00, 5 marca o godz. 18.30 oraz 6 marca o godz. 17.00. Więcej informacji na temat spektaklu oraz najbliższych przedsięwzięć GTM można znaleźć w najnowszym wydaniu „Miejskiego Serwisu Informacyjnego – Gliwice” (nr 9/2011 z 3 marca) dostępnym w wersji elektronicznej na stronie www.gliwice.eu. (bom)
Informacje: Gliwicki Teatr Muzyczny, tel. 32/232-11-01