Aktualności | Sportowo na "Olimpijczyku"

Sportowo na "Olimpijczyku"

Published: 30.11.2010 / Section: Miasto  Sport 

W minioną sobotę, 27 listopada, na krytej pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach rozegrano mecz piłki wodnej w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików.

Zmierzyły się drużyny WTS Bytom i Pałac Młodzieży Warszawa. W tym miesiącu czekają nas kolejne sportowe imprezy. Na 4 grudnia zaplanowano Finał Ligi Klubów Śląskich 10-latków. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00. Natomiast 17 grudnia odbędą się zawody dla uczniów gliwickich szkół pod hasłem „Bijemy Rekordy TUR-u”. Weźmie w nich udział ok. 400 zawodników. Początek startów – godz. 8.30. Tego samego dnia od godz. 15.00 oraz 18 grudnia od godz. 9.00 przy ul. Oriona rozegrane zostaną Mistrzostwa Śląska OPEN.
Wiadomo już, że w przyszłym roku na gliwickim obiekcie będą rozgrywane Mistrzostwa Polski w pływaniu 16-latków, eliminacje do Mistrzostw Europy w piłce wodnej, Grand Prix Puchar Polski w pływaniu na dużym basenie oraz otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu MASTERS, a także Mistrzostwa Śląska w pływaniu, Liga Klubów Śląskich oraz liczne zawody miejskie. Zachęcamy do kibicowania! (bom)
Informacje: TUR Gliwice – Centrum Sportu i Wypoczynku, tel. 32/238-88-81