Listopadowe kwesty

Added: 28.10.2010 / Section:

W dniu Wszystkich Świętych zostanie przeprowadzona tradycyjna kwesta pieniężna na gliwickich cmentarzach komunalnych i parafialnych.

Akcja potrwa od godz. 10.00 do godz. 16.00. Zgromadzone fundusze będą przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu dla potrzeb poradni opieki paliatywnej w budynku przy ul. Daszyńskiego 31. Organizatorem planowanej zbiórki pieniężnej jest Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Jego wysłannicy z imiennymi identyfikatorami pojawią się na cmentarzach z oznakowanymi i zamkniętymi puszkami.
W poniedziałek, 1 listopada, zostanie również przeprowadzona kwesta na rzecz budowy Pomnika Profesorów Lwowskich Pomordowanych przez nazistów w 1941 roku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z Wrocławia. Pomnik ma być wznoszony we Lwowie, a jego uroczyste odsłonięcie zaplanowano na lipiec przyszłego roku, w siedemdziesiątą rocznicę mordu profesorów. Dodajmy, że pomysł budowy monumentu jest wspólną inicjatywą polsko-ukraińską. Miejscem zbiórki funduszy na ten cel będą m.in. gliwickie cmentarze komunalne. (luz)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking