Aktualności | Trzymamy kciuki

Trzymamy kciuki

Published: 22.09.2010 / Section: Miasto  Sport 

W weekend piłkarze Piasta po raz ostatni zagrają w tym sezonie przy ul. Okrzei w Gliwicach. To pożegnanie nie będzie smutne – za rok będzie gotowy nowoczesny stadion miejski.

Niebawem rozpocznie się jego budowa. Czy ta perspektywa zmotywuje niebiesko-czerwonych i przyniesie wygraną? Zachęcamy do wspólnego kibicowania – zwłaszcza, że na niedzielny mecz przygotowano dodatkowe atrakcje. W niedzielę, 26 września, Piast zmierzy się z Wartą Poznań. Początek – o godz. 18.00 Wszystkie bilety na ostatni mecz na starym stadionie będą kosztować jedynie 5 zł. Wejściówki będą miały unikalny, pamiątkowy charakter.

To spotkanie zapowiada się wyjątkowo interesująco. Będziemy podejmować bardzo wymagającą drużynę, której liderem jest były reprezentant Polski i król strzelców Ekstraklasy, Piotr Reiss – mówi Grzegorz Muzia, rzecznik Piasta. Emocje sportowe to nie wszystko. Przygotowano też dodatkowe atrakcje.

W przerwie spotkania prezydent Gliwic wylosuje wśród posiadaczy biletów i karnetów szczęśliwców, którzy staną się pierwszymi właścicielami karnetów na mecze rozgrywane już na nowym obiekcie w sezonie 2011/2012. Przedsprzedaż biletów na niedzielne spotkanie będzie prowadzona w kasach stadionu przy ul. Okrzei – w piątek w godzinach od 12.00 do 18.00 oraz w sobotę od 10.00 do 14.00. W dniu meczu kasy będą czynne od godz. 12.00.

Budowę czas zacząć

Na tę chwilę kibice czekali z dużą niecierpliwością. W najbliższy wtorek, 28 września, zostanie podpisana umowa pomiędzy miastem Gliwice a wykonawcą robót – konsorcjum firm, którego liderem jest POLIMEX-MOSTOSTAL S.A. Nowoczesny stadion miejski powstanie przy ul. Okrzei i będzie wykorzystywany przez zawodników Piasta Gliwice. Zostanie dostosowany do wymogów PZPN i UEFA. Pod zadaszonymi trybunami zasiądzie co najmniej 10 tysięcy kibiców (będzie możliwe powiększenie widowni o kolejne 5 tysięcy miejsc). Murawa będzie podgrzewana, pojawi się trzykondygnacyjny budynek klubowy i boisko treningowe ze „sztuczną trawą”. Budowa ma kosztować około 54 miliony złotych, a pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu miejskiego. Prace będą przebiegały w dwóch etapach. Budowa stadionu powinna zakończyć się w 2011 roku. W drugim etapie, który zostanie sfinalizowany do końca 2012 roku, zaplanowano budowę parkingów przy stadionie – w sumie 165 miejsc postojowych.

Stadion wizualizacja