Nie tylko książki

Added: 06.07.2010 / Section:

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zachęca do oglądania wystaw prezentowanych w swoich filiach na terenie całego miasta. Co placówka przygotowała na styczeń?


W Galerii „Perkoz” (Filia nr 5, ul. Perkoza 12) od 3 do 28 stycznia będą udostępniane reprodukcje pocztówek pt. „Śląsk w kolorze sepii”, ilustrujące miasta Śląska XX wieku. Oryginalne widokówki pochodzą ze zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach, a wydane zostały przez „Dziennik Zachodni” w ramach akcji promocyjnej „naszemiasto.pl”.
Natomiast w Galerii „9” (Filia nr 9, ul. Czwartaków 18) można oglądać prace Grażyny Paleczny „Moje obrazy farbami i sercem malowane”. Artystka tworzy amatorsko od pięciu lat – głównie pejzaże. Lubi bawić się kolorami i plamami. Maluje na płótnie, bez szkicowania – to, co widzi i co czuje. Próbowała wielu technik malarskich m.in. akrylu i akwareli. Jednak najbardziej upodobała sobie olej. Jej prace na stałe są eksponowane w bytomskiej galerii „W Szafie”.
Swoje fotografie pokazuje tam także Krzysztof Lachowicz. Szczecinianin fotografuje od wczesnej podstawówki. Robi zdjęcia zarówno w technice cyfrowej, jak i tradycyjnej, używając kamer średnioformatowych, polaroida, a nawet aparatów otworkowych. Wiele jego prac powstaje w technice czarno-białej, ale autor posługuje się też przetworzeniami cyfrowymi. Nie trzyma się jednej tematyki – fotografuje pejzaże, portrety oraz tworzy pełne kolorów i faktur kompozycje zamieniając cyfrowo pospolite obrazy. Pomimo długoletniego doświadczenia jest fotografem poszukującym. Wciąż zaskakuje nowymi pomysłami i niebanalną stylistyką. Wystawa „Martwe kałuże” to czarno-białe prace inspirowane zimowym pejzażem. Obydwie wystawy będą czynne do końca stycznia. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.biblioteka.gliwice.pl. (bom)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking