Dziękujemy za aktywność

Added: 01.07.2010 / Section:
Gliwice znalazły się wśród liderów tegorocznego Sportowego Turnieju Miast i Gmin, organizowanego od 26 maja do 1 czerwca w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Miasto uplasowało się (w swojej grupie) na trzecim miejscu w Polsce, zdobywając tym samym nagrodę w wysokości 10 000 zł.
Nasze miasto przystąpiło do współzawodnictwa w grupie miast o liczbie mieszkańców powyżej 100 tysięcy. Rywalizowało m.in. z: Toruniem, Łodzią-Widzewem, Bielskiem-Białą, Częstochową i Kielcami. Warunkiem zaliczenia uczestnictwa w turnieju był udział gliwiczan w zorganizowanych imprezach: grach sportowych i rekreacyjnych, zawodach, turystyce lub innej aktywności ruchowej. Przygotowały je m.in. przedszkola, szkoły, Politechnika Śląska, Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości, stowarzyszenia sportowe i rekreacyjne, kluby taneczne, TUR Gliwice – Centrum Sportu i Wypoczynku, rady osiedlowe, Policja, Straż Miejska, Areszt Śledczy i Dom Pomocy Społecznej OPOKA. W rezultacie od 26 maja do 1 czerwca 37 547 mieszkańców uczestniczyło w 425 przedsięwzięciach. Wielki finał pod hasłem „Sportowy Dzień Dziecka” odbył się 30 maja na Placu Krakowskim oraz w Parku Chopina przed budynkiem Palmiarni.
Warto przypomnieć, że ogólnopolski turniej zorganizowała Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich z inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki, a na terenie naszego miasta koordynował go gliwicki samorząd. Celem tego cyklicznego przedsięwzięcia jest popularyzacja aktywności fizycznej w różnych kręgach i środowiskach społecznych. Szczegółowe informacje na temat wyników rywalizacji można znaleźć na stronie internetowej www.federacja.com.pl. (kik)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking