Masz smaka na GOFFRa?

Updated: 25.11.2019 / Section: / pdf
chłopak przed kamerą fot. R. Souza

Konkursy filmowe, warsztaty fotograficzne, seanse specjalne i koncert – program Gliwickiego Offowego Festiwalu Filmowego to propozycja dla każdego. Wydarzenie startuje już 1 grudnia.

A na początek festiwalu zaplanowano trochę nauki. Chodzi oczywiście o umiejętności przydatne dla filmowców – 1 grudnia podczas warsztatów fotograficznych poznamy tajniki oświetlenia w zdjęciach portretowych (godz. 14.00, Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży Bumerang w Centrum Handlowym Forum, ul. Lipowa 1). A już od godz. 17.30 w CH Forum – pokazy filmów konkursowych nadesłanych przez dzieci i młodzież.

Po kilkudniowej przerwie GOOFR wróci z czymś bardzo smakowitym. Już 5 grudnia w planie są projekcje filmów, które przyjadą do Gliwic z najstarszego górskiego festiwalu filmowego w Polsce: Lądek Film Tour. Miłośnicy adrenaliny i osoby z lękiem wysokości – wszyscy są mile widziani.

Ostatni dzień festiwalu – 7 grudnia – będzie obfitował w atrakcje od samego rana. O godz. 10.00 dzieci spotkają się z popularnym Panem Totim w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5). Na godz. 16.00 zaplanowano finałowy GOFFrowy pokaz konkursowy. W Centrum Handlowym Forum wyświetlone zostaną dzieła nadesłane w kategorii studenckiej. Po wyłonieniu zwycięzców zaplanowano koncert. O godz. 19.30 wystąpią NOON i Tomasz Mreńca. Znany z hip-hopowych i elektronicznych produkcji NOON tym razem wystąpi z lubiącym eksperymentować skrzypkiem Tomaszem Mreńcą. Musicie ich posłuchać!

Organizatorem Gliwickiego Offowego Festiwalu Filmowego jest Stowarzyszenie GTW. Impreza jest finansowana z budżetu Miasta Gliwice. (mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking