Miasto Gliwice - Przyszłość jest tu

25 lat samorządności

-A +A

Teatr Miejski w Gliwicach: Scena Bajka - Kino AmokKontakt

Scena Bajka Kino Amok

Antoni Witwicki

Adres

Dolnych Wałów 3
44-100
Gliwice

Dane kontaktowe

32 231 56 99

Repertuar

Kino Amok- Scena Bajka To jedna z najmłodszych gliwickich placówek kulturalnych, lecz jednocześnie miejsce z bogatą tradycją i historią, które wpisało się już na trwałe w krajobraz miasta. Od 1928 r. działało tutaj jedno z najnowocześniejszych kin w okolicy Union-Theater-Lichtspiele Gleiwitz. Posiadało najwyższej jakości wyposażenie, dzięki czemu gliwiczanie mogli oglądać premierowe tytuły we wspaniałej jakości. Wnętrze kina było eleganckie, z pięknym hallem i salą kinową na blisko tysiąc miejsc. Oprócz parteru widzowie siedzieli w ośmiu lożach górnych i jedenastu dolnych.

Obiekt przetrwał wojnę w niezłym stanie, nie został zniszczony i szybko można było w nim ponownie otworzyć kino, pod polską już nazwą „Bajka”. Kino działało prężnie do końca XX wieku, a swoje przygody z X-tą muzą przeżywało tutaj kilka pokoleń gliwiczan. Pod naporem multipleksów Bajka zaczęła jednak przynosić straty i przed kilkoma laty właściciel kina, Instytucja Filmowa „Silesia-Film”, wystawił obiekt na sprzedaż. Historyczny budynek odkupiło miasto.

Widzowie mają do dyspozycji dwie sale. Mniejsza została urządzona w pomieszczeniach dawnej wentylatorowni i są w niej miejsca dla 40 osób. Druga – większa – znajduje się w tym samym miejscu, gdzie dawna sala kinowa. Mieści 342 widzów i jest przystosowana zarówno do projekcji filmowych, jak i prezentacji teatralnych czy muzycznych. Sale są klimatyzowane, a cały budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na terenie „Sceny Bajka – Kina Amok” funkcjonuje również Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej. Instytucja ta jest głównym źródłem informacji o atrakcjach turystycznych Gliwic oraz odbywających się na terenie miasta imprezach. W punkcie można otrzymać ulotki, foldery, publikacje, pamiątki, a także bilety na ogólnopolskie imprezy kulturalne. Dla amatorów surfowania w sieci przygotowano stanowisko z bezpłatnym dostępem do Internetu. Centrum czynne jest od wtorku do soboty w godz. od 10:00 do 18:00. Informacje można uzyskać osobiście, telefonicznie lub za pomocą komunikatorów Gadu Gadu i Skype.

Polecamy galerieZwiązek Subregionu Centralnego

Śląski Związek Gmin i Powiatów

Metropolia Silesia

Śląska Organizacja Turystyczna SekapMiejski Serwis Internetowy Gliwice ISSN 1734-5480
Wydawca: Urząd Miejski w Gliwicach, 44-100 Gliwice, Ul. Zwycięstwa 21, centrala tel. 32-231-30-41, faks: 32-231-27-25, www.gliwice.eu

Redaktor naczelny: Nina Drzewiecka, tel.: 32-239-11-38, e-mail: drzewiecka_n@um.gliwice.pl;

Informacje prasowe: Adam Sosnowski, Monika Foltyn, Magdalena Mickielewicz, Patryk Młynek, Katarzyna Kozub-Kulik tel. 32-238-54-80,  e-mail: redaktor@um.gliwice.pl

Ogłoszenia: Agata Grabowska, tel. 32-231-30-44, e-mail: ogloszenia@um.gliwice.pl

Administrator serwisu: Anna Proksa ,tel.: 32-239-12-85, e-mail: proksa_a@um.gliwice.pl

ZASADY PONOWNEGO WYKORZYSTANIA INFORMACJI

PinterestTab Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Miasto Gliwice.
FacebookTab
TwitterTab Tweety na temat @Miasto_Gliwice

InstagramTab