Aktualności | Medale wywalczone na trawie. Gliwice górą!

Medale wywalczone na trawie. Gliwice górą!

Opublikowane: 23.09.2013 / Sekcja: Miasto  Sport

Ostatnie występy hokeistów na trawie Kolejarza Gliwice to same sukcesy. Złoty medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 2013 zdobyły nasze zawodniczki. Nasi zawodnicy, w tych samych zawodach, wywalczyli srebro.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików startują najlepsze zespoły z województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Nasze drużyny przystępowały do imprezy finałowej z tytułami Mistrzów Śląska zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Drużyny dziewcząt rozgrywały turniej finałowy w Siemianowicach Śląskich i tutaj bezkonkurencyjne okazały się gliwiczanki, które wygrały wszystkie swoje spotkania, aplikując swoim rywalkom 16 bramek, a tracąc zaledwie jedną. W turnieju finałowym wystąpiły: Nicole Chruszcz, Magdalena Fudalewska, Natalia Kwiatkowska, Martyna Kwiatkowska, Wiktoria Jaros, Karolina Soczalska, Kinga Labisch, Sandra Tatarczuk, Julia Medoń, Anna Lipka, Wiktoria Marczak, Natalia Wiśniewska, Patrycja Sęk, Aleksandra Wilkoń oraz Julia Cydzik, trenerem drużyny jest Janusz Micał.
W równolegle rozgrywanym w Tarnowskich Górach finale w kategorii chłopców, hokeiści Kolejarza Gliwice pokonali KS MOSiR Cieszyn 4:0, „Ósemkę” Tarnowskie Góry 11:0, zremisowali z UKS Plejada Nysa 2:2 i ulegli Mustangom Siemianowice Śląskie 0:5. Podobnie jak wśród dziewcząt, skład „srebrnej” drużyny tworzą uczniowie klas sportowych gliwickich gimnazjów (nr 7, 11 i 19); Piotr Zaremba, Marcin Liszka, Mateusz Wojciechowski, Przemysław Sochan, Kamil Wołoszyn, Marcin Kożusznik, Carton-Wrębel Javier, Michał Lange, Patryk Kłos, Brain Mosur, Patryk Muskała, Oskar Zieliński i Protas Bartłomiej, trenerem drużyny jest Zdzisław Żabiałowicz.