Startuje budowa ronda turbinowego przy Bojkowskiej

Dodano: 06.11.2017 / Sekcja:

fot. materiały ZDM Gliwice

Początkowo roboty nie spowodują zmian w organizacji ruchu ani większych utrudnień dla kierowców.

Przygotowanie terenu, przebudowa sieci infrastruktury podziemnej, budowa nowych sieci, kanalizacji oraz oświetlenia to prace, jakie od 6 listopada prowadzone będą przy ul. Bojkowskiej w ramach rozpoczęcia budowy ronda turbinowego. To pierwszy etap realizacji południowej obwodnicy miasta. Nowe rozwiązanie drogowe powstanie za skrzyżowaniem z ul. M. Płażyńskiego.  Na "turbinie" nie będzie można zmieniać pasów ruchu. Dojeżdżając do skrzyżowania, kierowcy będą musieli zająć odpowiedni pas wynikający ze znaków drogowych.

Inwestycja  zostanie zrealizowana w ramach zadania pod nazwą „ Budowa południowej części obwodnicy miasta, przebudowa i rozbudowa układu drogowego pomiędzy ul.Bojkowską i Pszczyńską w Gliwicach wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Etap I. Rozbudowa ul. Bojkowskiej i budowa fragmentu obwodnicy”.– Zaplanowaliśmy przebudowę 400-metrowego fragmentu ul. Bojkowskiej, budowę nowej drogi (odcinek długości 900 metrów) łączącej ul. Bojkowską z ul. Okrężną po południowej stronie osadników i przebudowę południowej części ul. Okrężnej (odcinek 700 metrów). Rondo turbinowe powstanie na zachód od skrzyżowania ulic Okrężnej i Pszczyńskiej, w celu skomunikowania przebudowywanych i budowanych dróg dojazdowych –  przypomina Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Inwestycja  jest finansowana ze środków budżetu miasta. Prace wykona wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic. Szacowany koszt budowy to ok. 6 mln zł.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking