Przebudują niebezpieczne skrzyżowanie

Dodano: 28.08.2017 / Sekcja:

fot. ZDM w Gliwicach

28 sierpnia rozpoczynają się prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Toszeckiej, Floriańskiej i Uszczyka. Ma być tam bezpieczniej zarówno dla kierowców, jak i przechodniów.

Prace będą przebiegały w kilku etapach. Na każdy z nich obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany dotkną w pierwszej kolejności ul. Uszczyka, która na czas prowadzonych prac stanie się jednokierunkowa.

- Ruch na ul. Uszczyka będzie się odbywał od strony ul. Toszeckiej. Objazd od ul. Uszczyka do ul. Toszeckiej zostanie poprowadzony ulicami: Uszczyka, Nad Torami, Kasztanową i Jana Śliwki - zawiadamia Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Przypomnijmy, iż w ramach przebudowy na skrzyżowaniu ulic Toszeckiej, Floriańskiej i Uszczyka oraz Toszeckiej i Patrolowej pojawi się sygnalizacja świetlna. Skrzyżowania zostaną włączone do systemu sterowania ruchem, będzie też na nich obowiązywała nowa organizacja ruchu. Zaplanowano także m.in. dobudowę pełnowymiarowej zatoki autobusowej na wlocie ulicy Toszeckiej od strony Pyskowic i remont chodników - tam, gdzie będzie to niezbędne. Prace na zlecenie ZDM-u poprowadzi wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach.  Przewidywane zakończenie - koniec bieżącego roku. Zakładany koszt przebudowy sięga 3,2 mln zł.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking