Aktualności | Złoci akademicy z Gliwic

Złoci akademicy z Gliwic

Opublikowane: 08.11.2016 / Sekcja: Sport

AZS Politechniki Śląskiej wrócił z Gali Śląskiego Sportu Akademickiego z pucharami za triumf w dwóch najistotniejszych klasyfikacjach. Klub zwyciężył zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w kategorii medalowej.

Gala Śląskiego Sportu Akademickiego odbyła się w ubiegłym tygodniu w katowickim Kinoteatrze Rialto. Podczas uroczystości wręczono nagrody najlepszym uczelniom rywalizującym w Akademickich Mistrzostwach Śląska w sezonie 2015/2016.

Gliwicki AZS zwyciężył zarówno w klasyfikacji generalnej, pokonując pozostałe 23 śląskie uczelnie biorące udział w zmaganiach, jak i w kategorii medalowej, zdobywając 18 złotych, 18 srebrnych i 4 brązowe medale. Nagrody w imieniu AZS-u Politechniki Śląskiej odebrali prorektor ds. studenckich i kształcenia, dr hab. inż. Tomasz Trawiński i dyrektor Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej, doc. Krzysztof Czapla. Doc. Czapla został także wyróżniony nagrodą specjalną prezesa Organizacji Środowiskowej AZS Katowice w uznaniu za 50 lat członkostwa w Akademickim Związku Sportowym.

Tydzień wcześniej, 20 października, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się Gala Sportu Akademickiego. W klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski gliwicka uczelnia utrzymała wysokie piąte miejsce na 150 sklasyfikowanych akademickich ośrodków sportowych rywalizujących w 41 dyscyplinach.