Aktualności | Wzmocnione GTK rozbija Kinga

Wzmocnione GTK rozbija Kinga

Opublikowane: 26.11.2018 / Sekcja: Sport

To był najlepszy występ GTK Gliwice w tym sezonie! Zakończył się spektakularnym zwycięstwem nad Kingiem Szczecin 95:81. Do meczu gliwiczanie przystąpili z dwoma nowymi koszykarzami – Jakubem Dłoniakiem i Desmondem Washingtonem.

Gra na początku była bardzo wyrównana, dopóki na parkiecie nie zameldował się Kacper Radwański. Kapitan gliwickiej drużyny rozpoczął mecz na ławce, co zadziało na niego mobilizująco. Po wejściu na boisko był nie do zatrzymania, a jego popisowym akcjom nie było końca. Ostatecznie w pierwszej kwarcie GTK prowadziło 22:15.

Dobry finisz napędził podopiecznych Pawła Turkiewicza do świetnej gry w kolejnej części spotkania. Dużo lepsza postawa w obronie, niż to miało miejsce w poprzednich spotkaniach, przekładała się na możliwość zdobywania punktów z kontry. Jednak goście ze Szczecina stopniowo zmniejszali swoją stratę i w połowie spotkania mieli tylko o 3 punkty mniej od gliwiczan.

Duet Mack i La Chance pozwolił GTK zachować bezpieczną przewagę, a kiedy w zbieranie punktów włączyli się pozostali zawodnicy gliwiczanie odskoczyli rywalom na 11 oczek i do końca spotkania dyktowali warunki na boisku. Udało się nawet zbudować dwudziestopunktową przewagę, a skuteczne akcje Washingtona i Radwańskiego pod koniec meczu pozbawiły zawodników Kinga złudzeń. Ostatecznie gospodarze wygrali 95:81.

Kolejny ligowy mecz GTK zagra dopiero 10 grudnia, wcześniej czekają  ich dwa spotkania w ramach Alpe Adria Cup. Przeciwnikami gliwiczan będą KK Sencur i Sluneta Uście nad Łabą. Pierwsze starcie już jutro. (kr)