Aktualności | W Wieliczce się nie udało, ale u siebie siatkarki są niepokonane!

W Wieliczce się nie udało, ale u siebie siatkarki są niepokonane!

Opublikowane: 06.11.2017 / Sekcja: Sport

W meczu 6. kolejki I ligi kobiet siatkarki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice uległy na wyjeździe 7R Solna Wieliczka 0:3. Okazja do rehabilitacji nadarzy się już w najbliższą sobotę, 11 listopada.

Emocje w tym meczu pojawiły się tylko w pierwszym, wygranym przez gospodynie do 23 secie. W dwóch pozostałych przewaga wieliczanek nie podlegała już dyskusji.

Gliwiczanki od początku grały ambitnie, ale  dzięki świetniej postawie  Patrycji Ząbek i Magdaleny Grabęk wieliczanki wypracowały sobie sześciopunktową przewagę. Okazało się jednak, że w żeńskiej siatkówce nie można mówić o bezpiecznej przewadze, bowiem podopieczne Wojciecha Czapli ostro wzięły się do odrabiania strat i kolejny fragment gry wygrały 6:1, doprowadzając do emocjonującej końcówki. Trener miejscowych Ryszard Litwin poprosił wtedy o czas i odniosło to skutek. W końcówce wieliczanki okazały się lepsze od zespołu z Gliwic i wygrały 25:23.

W drugiej partii wyrównana gra trwała do stanu 16:14 dla Solnej. Od tego momentu gospodynie punkty zdobywały seriami, pozwalając przyjezdnym na wygranie już tylko jednej wymiany w tym secie. Wieliczanki zwyciężyły wysoko do 15 i idąc za ciosem, kolejnego seta rozpoczęły od prowadzenia 5:0. Zespół z Gliwic nie był w stanie już odrobić tej straty i zagrozić gospodyniom. Solna spokojnie wygrała trzecią partię również do 15 i zgarnęła w tym spotkaniu komplet punktów.

Okazja do rehabilitacji nadarzy się już w najbliższą sobotę, 11 listopada. Po godz. 17.00 w hali przy ul Kaszubskiej 28 siatkarki podejmą u siebie SMS PZPS Szczyrk. Zapraszamy! Wstęp wolny!