Aktualności | Trzecie zwycięstwo z rzędu!

Trzecie zwycięstwo z rzędu!

Opublikowane: 28.11.2016 / Sekcja: Sport

Zawodnicy futsalowego Piasta Gliwice pokonali na wyjeździe piłkarzy pięciokrotnego mistrza Polski Clearex Chorzów 4:2. Gliwiczanie wygrali już trzecie spotkanie z rzędu.

Mecz był dynamiczny od samego początku. Już w 19. sekundzie spotkania jeden z najskuteczniejszych zawodników Clearexu Mikołaj Zastawnik strzelił celnie i zdobył dla chorzowian prowadzenie, ale… tylko na 33 sekundy. Po tym czasie Maciej Mizgajski wyrównał, strzelając piękną bramkę dla Piasta.

Piastowi ten gol dodał skrzydeł. Mimo że Clearex stworzył więcej groźnych sytuacji, to po pierwszych 20 minutach spotkania gliwiczanie prowadzili już 3:1. Wnet, po bezmyślnej stracie Marcina Grzywy, drugiego gola dla chorzowian zdobył Mikołaj Zastawnik. Była to ostatnia bramka gospodarzy w tym meczu, mimo że w 36. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Clearexu. Na szczęście Łukasz Groszak kapitalnie obronił i Piast punktu nie stracił.

Ostateczny wynik to 4:2 dla gliwiczan. Oprócz dwóch bramek Mizgajskiego, dla niebiesko-czerwonych strzelali również Przemysław Dewucki  i Zbigniew Mirga (obaj zawodnicy zdobyli po jednej bramce).

Dzięki wygranej Piast umocnił się na trzecim miejscu w ligowej tabeli i zmniejszył do dwóch punktów stratę do zajmującej drugą lokatę Gatty Zduńska Wola. Następny mecz gliwiczanie rozegrają u siebie w piątek (2 grudnia). Ich przeciwnikiem będzie lider zestawienia – Rekord Bielsko-Biała. (pm)