Aktualności | Trzecia wygrana z rzędu!

Trzecia wygrana z rzędu!

Opublikowane: 07.11.2016 / Sekcja: Sport

W 7. kolejce I Ligi Kobiet siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice pokonały zawodniczki NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. W spotkaniu rozegranym w sobotę (5 listopada) gliwiczanki wygrały pewnie 3:1.

Akademiczki były faworytkami tego meczu, ale pierwszego seta wygrała drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego. – Rzeczywiście, źle zaczęliśmy tego seta, bo rywalki szybko wyszły na prowadzenie 4:0, ale w końcówce dogoniliśmy NOSiR, pierwsi też mieliśmy piłkę setową – mówił po meczu Wojciech Czapla, trener AZS Gliwice.

W kolejnych fragmentach meczu szło już znacznie lepiej. – W trzecim i czwartym secie lepiej broniliśmy, zarówno w bloku, jak i w odbiorze, i szybko wyprowadzaliśmy skuteczne kontry – podkreślał trener Czapla. – Każda z zawodniczek popełniała jakieś błędy, ale też każda miała momenty bardzo dobrej gry. Nie było słabych punktów, więc nie robiłem żadnych zmian w trakcie meczu – dodał.

Od lewej Mariam Gaprindaszvili i Ekaterina Shapoval, fot AZS Gliwice

Najskuteczniejszą zawodniczką AZS-u była pochodząca z Białorusi Ekaterina Shapoval. Dzięki pewnemu zwycięstwu 3:1 (25:27, 25:23, 25:17, 25:15) gliwiczanki zostały wywindowane na 4. miejsce w tabeli ligowej. Spotkanie z NOSiR-em było trzecim zwycięstwem AZS-u z rzędu. Następny mecz siatkarki rozegrają w sobotę (12 listopada). Rywalkami akademiczek będą zawodniczki Wisły Warszawa. (pm)