Aktualności | Toruńskie "pierniki" nie do ugryzienia przez GTK

Toruńskie "pierniki" nie do ugryzienia przez GTK

Opublikowane: 12.12.2017 / Sekcja: Sport

Powtórka z rozrywki. Tak w skrócie można określić mecz pomiędzy GTK Gliwice a Polskim Cukrem Toruń. Gliwiczanie walczyli ambitnie, ale wicemistrz Polski pewnie wygrał w "Łabędziu" 97:83.

W zasadzie przez całe spotkanie Polski Cukier kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i utrzymywał bezpieczną przewagę. Po pierwszej połowie GTK traciło do przeciwnika 10 punktów, czyli tyle samo ile przed tygodniem do Anwilu Włocławek. Po przerwie goście podkręcili tempo i zupełnie zdominowali strefę podkoszową. Dodatkowo koszykarze wicemistrzów Polski umiejętnie dzielili się piłką, dzięki czemu mieli wiele otwartych pozycji do rzutów. Gliwiczanie nie tracili wiary w zwycięstwo, ale to nie starczyło, by doskoczyć punktowo do torunian. W końcówce oba zespoły postawiły już tylko na atak i oglądaliśmy popisy strzeleckie z obu stron. Goście byli bliscy zdobycia 100 punktów, ale ostatecznie zabrakło im trzech "oczek".

W kolejnym spotkaniu - w środę 13 grudnia, również w gliwickim "Łabędziu" - GTK zagra z  brązowym medalistą sezonu 2016/2017, BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski.  Początek meczu - godz. 18.00.  Bilety do kupienia za pośrednictwem strony http://www.gtk.gliwice.pl/bilety.html.