Aktualności | Siatkarki na tarczy, ale z nadzieją na lepsze

Siatkarki na tarczy, ale z nadzieją na lepsze

Opublikowane: 16.10.2017 / Sekcja: Sport

W najbliższą środę gliwickie Akademiczki podejmą u siebie zawodniczki MKS E.Leclerc Radomka Radom. Trzymamy kciuki za wygraną! Z poprzedniego meczu w Poznaniu gliwiczanki wróciły bez punktów i choćby jednego wygranego seta.

Podczas ostatniego spotkania podopieczne Wojciecha Czapli musiały uznać wyższość beniaminka I ligi - ENEA Energetyk Poznań. Uległy im na wyjeździe 0:3 (18:25,25:27,20:25). - W Poznaniu żeńskiej siatkówki na poziomie I ligowym nie było przez ostatnie osiem lat. Nic więc dziwnego, że hala, w której rozgrywany był ten inauguracyjny mecz, zapełniła się do ostatniego miejsca. Kibice liczyli, że będą świadkami zwycięstwa swojej drużyny. Tak się niestety stało - komentuje Grzegorz Muzia z portalu azs.gliwice.pl.

Siatkarki KŚ AZS PS Gliwice faworytami tego meczu nie były, ale nie tylko dlatego, że grały na wyjeździe. Już w pierwszej kolejce poznanianki pokazały, że mają dobrą drużynę, pokonując na terenie przeciwnika drużynę z Wieliczki.  Jak się okazało, zwycięstwo to nie było przypadkowe. W pierwszym i trzecim secie do połowy grano punkt za punkt. Potem jednak gospodynie zaczynały odjeżdżać gliwiczankom i dość pewnie wygrały te partie. Najwięcej emocji i wyrównanej gry było w drugiej odsłonie, kiedy to podopieczne Wojciecha Czapli walczyły do samego końca, ulegając dopiero po grze na przewagi 25:27. O zwycięstwie ekipy z Poznania zadecydowała przede wszystkim bardzo dobrze wykonywana zagrywka. Miejscowe po tym elemencie bezpośrednio zdobyły aż dziewięć  punktów, przy jednym gliwiczanek. Brylowała w tym  Barbara Cembrzyńska, którą zresztą wybrano na MVP meczu.  Przy takim serwisie, miały też Akademiczki problem z właściwym odbiorem i w konsekwencji rozegraniem potem akcji.

Następny mecz gliwiczanki rozegrają już w najbliższą  środę (18 październikja). Podejmą u siebie MKS E.Leclerc Radomka Radom.  Początek spotkania - godz 18.00. Wstęp wolny!

Źródło: azs.gliwice.pl