Aktualności | Politechnika, sport, sukces x 3

Politechnika, sport, sukces x 3

Opublikowane: 03.11.2017 / Sekcja: Sport

Politechnika Śląska odniosła potrójny sukces w akademickich mistrzostwach sportowych. Gliwicka uczelnia zwyciężyła w Akademickich Mistrzostwach Śląska, a także zajęła IV miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji generalnej oraz III miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych.

Politechnika Śląska zajęła I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Śląska w klasyfikacjach medalowej oraz generalnej. Uczelnia w 44 dyscyplinach zdobyła 24 złote, 10 srebrnych i 6 brązowych medali, pokonując tym samym m.in. AWF w Katowicach. Podczas Gali Śląskiego Sportu Akademickiego, która odbyła się 25 października w Katowicach, puchar odebrali dyrektor Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej doc. Krzysztof Czapla oraz wiceprezes AZS-u ds. sportu studenckiego, dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej prof. Marek Gzik.

W Akademickich Mistrzostwach Polski, w których wzięło udział aż 156 uczelni rywalizujących w 41 dyscyplinach, Politechnika Śląska uplasowała się na IV miejscu w klasyfikacji generalnej oraz na III miejscu w klasyfikacji uczelni technicznych. Podczas Gali Sportu Akademickiego w Opolu, która odbyła się 19 października, doc. Krzysztof Czapla dwa razy odbierał więc puchary i medale dla swojej Alma Mater.