Aktualności | Podwójna wygrana

Podwójna wygrana

Opublikowane: 22.10.2018 / Sekcja: Sport

W ligowym starciu piłkarek ręcznych SPR Sośnica Gliwice z TS MKS San Jarosław zwycięstwo cieszyło podwójnie. Mecz był bowiem okazją do wsparcia Kacpra Grajdka, który walczy z glejakiem wielopostaciowym.

Zawodniczki z Sośnicy nie za dobrze weszły w spotkanie, co skutecznie wykorzystali goście z Jarosławia, zdobywając pierwsze punkty. Szybko jednak szczypiornistki odnalazły właściwe miejsce na parkiecie i wyszły na mocne prowadzenie. Po trzech trafieniach Abramowicz, jednym Wyrzychowskiej i jednym Lesik wynik pokazywał 5:2, po osiemnastu minutach pojedynku prowadzenie zwiększyło się do 12:5, a na listę strzelców wpisały się kolejno Wyrzychowska, Krzymińska, Olejarczyk, Abramowicz i Golec. Bezpieczne prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie drużynie z Sośnicy zapewniła juniorka – Olga Zwolenik.

Początek drugiej połowy to totalna dominacja gliwiczanek. Po trafieniach Golec , Wyrzychowskiej, Abramowicz i Korbel jarosławianki przestały realnie myśleć o zwycięstwie i dobrym wyniku w tym spotkaniu. Pierwszą bramkę rywalkom udało się zdobyć dopiero w 43. minucie. Końcówka meczu to gra punkt za punkt. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem SPR Sośnica 36:17.

W przerwie meczu przeprowadzono licytację klubowych gadżetów, a cały dochód z aukcji został przekazany na leczenie Kacperka Grajdka. (kr)