Aktualności | Pierwsze ligowe zwycięstwo koszykarzy GTK!

Pierwsze ligowe zwycięstwo koszykarzy GTK!

Opublikowane: 30.10.2017 / Sekcja: Sport

W piątym meczu rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki GTK Gliwice ograło na wyjeździe Legię Warszawa 88:78. 29 punktów zdobył Jonathan Williams.

Trener Legii próbował zaskoczyć gliwiczan już od samego początku. Po zaledwie kilku dniach treningów z zespołem już od pierwszej minuty na parkiecie pojawił się Naadir Tharpe. Amerykanin urodzony w Nigerii szybko pokazał, że będzie wartościowym wzmocnieniem stołecznego zespołu. Nie tylko rozważnie rozgrywał, ale także pokazał, że może być strzelcem. Jego "trójka" pozwoliła doprowadzić do remisu (5:5), bo wcześniej dla gości trafiali z dystansu Jonathan Williams i po wejściu pod kosz Lukas Palyza. I to właśnie na tej dwójce opierała się gra GTK w ataku.

Celna próba z dystansu reprezentanta Czech dała kolejne prowadzenie przyjezdnym (8:10). Niestety, w jednej kolejnych akcji doznał on kontuzji, po której musiał nie tylko opuścić parkiet, ale także udać się do szpitala. To pociągnęło za sobą szereg kolejnych zmian w zespole Gliwic.

Przez dłuższy czas lepiej prezentowała się Legia, utrzymując minimalną przewagę. Na całe szczęście w GTK dobry fragment zanotował Maverick Morgan, który zdobył sześć punktów (30:29). W końcu goście doprowadzili do remisu po tym, jak zza łuku przymierzył Williams (34:34). Po chwili skuteczną dobitką popisał się Kacper Radwański i przyjezdni wrócili na prowadzenie. Do nich należała też końcówka kwarty i pierwszej połowy spotkania.

Druga połowa także zaczęła się od dobrego fragmentu ze strony gości. W pewnym momencie odrabiająca straty Legia nagle stanęła. Gliwiczanie zdobyli 12 kolejnych punktów (62:77) i zbudowali solidną zaliczkę.

Choć w czwartej kwarcie goście nie byli już tak aktywni w ataku, to jednak ich przewaga nie topniała, bo również Legia nie miała pomysłu jak sforsować obronę gliwiczan. Punkty zdobywała w zasadzie tylko z linii rzutów wolnych. Ostatecznie gliwiczanie zanotowali premierową wygraną w PLK.

W następnej kolejce GTK zagra w Gdyni z Asseco.