Aktualności | Pewne zwycięstwo

Pewne zwycięstwo

Opublikowane: 22.10.2018 / Sekcja: Sport

Trzecie zwycięstwo, pierwsze bez straty seta, odniosły siatkarki AZS Politechnika Śląska. W 5. kolejce I ligi kobiet Akademiczkom wystarczyło 90 minut, aby pokonać Karpaty Krosno 3:0.

Tak pewne na boisku gliwiczanki nie były już dawno. Na parkiecie emanowały koncentracją i szybko objęły prowadzenie, najpierw 6:0, a chwilę później już 11:3. Ostatecznie pierwszy punkt w setach Akademiczki zdobyły po zwycięstwie 25:11.

W drugim secie już nie było tak łatwo. Pomimo przewagi podopiecznych Krzysztofa Czapli na początku, to rywalkom z Krosna udało się odrobić straty i przez chwilę nawet grać jak równy z równym. Szybko jednak gospodynie wróciły na właściwe tory i systematycznie powiększały przewagę, by ostatecznie wygrać w tej odsłonie 25:18.

Najwięcej emocji i nerwowości wprowadził trzeci set. Na swoją korzyść próbowały go rozegrać zawodniczki Karpat, które zdołały objąć prowadzenie 7:4. Dopiero potrójny blok wreszcie zatrzymał rozpędzające się kielczanki. Niedługo potem pojedynczym blokiem Pelc doprowadziła do 7:7, a następnie zawodniczki AZS-u systematycznie budowały przewagę. Wydawało się, że są na dobrej drodze, by zakończyć ten mecz , ale po cichu kielczanki zaczęły gonić wynik i doprowadziły do stanu 22:20. Końcówka to popis gry Eriki Salenciovej, która udanym atakiem zakończyła ten mecz i przypieczętowała zwycięstwo Akademiczek.

Teraz zawodniczki AZS-u Politechniki Śląskiej czeka wyjazdowe spotkanie z BlueSoft Mazovia. W Warszawie zagrają 27 października. (kr)