Aktualności | Orły zatrzymały Piasta

Orły zatrzymały Piasta

Opublikowane: 01.04.2019 / Sekcja: Sport

Choć w meczu kończącym rundę zasadniczą Futsal Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał z Orłem Jelcz Laskowice 0:3, porażka nie miała wpływu na miejsce gliwiczan w tabeli. Już wcześniej Niebiesko-Czerwoni zapewnili sobie grę w grupie mistrzowskiej.

Zespół z Gliwic grał z Orłem w osłabionym składzie. Z powodu kontuzji w meczu zabrakło dwóch kluczowych zawodników -Michała Widucha i Dominika Śmiałkowskiego. Sebastian Szadurski pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Losy tego spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. W 9. minucie ładną akcję gospodarzy wykończył Adriano Foglia, a dwie minuty później drużyna z Jelcza-Laskowic dobrze wykonała rzut rożny i Elia Wälty podwyższył na 2:0. Trzecie bramka dla Orła padla  w 14 minucie. Nuno Barbosa wykorzystał błąd Piasta przy wyprowadzaniu piłki i, jak się okazało później, ustalił końcowy wynik.

Trzy dni wcześniej Piast pokonał Gattę Zduńska Wola 6:3 i jest o krok od finału Pucharu Polski. Fenomenalne bramki dla Piasta zdobyli Douglas Ferreira, Marcin Grzywa, Sebastian Szadurski, Rafał Franz. Dwa wspaniałe strzały poszły na konto Sergio Parry. Rewanż zostanie rozegrany 24 kwietnia w Arenie Gliwice.

Do tego czasu podopieczni Klaudiusza Hirscha będą trenować i przygotowywać się do rundy finałowej Futsal Ekstraklasy, która rozpocznie się w ostatni weekend kwietnia.