Aktualności | Miażdżąca przewaga gliwickich szczypiornistek

Miażdżąca przewaga gliwickich szczypiornistek

Opublikowane: 24.10.2017 / Sekcja: Sport

Starcie piłkarek ręcznych SPR Sośnica Gliwice z akademiczkami AZS UMCS Lublin, ubiegłorocznym sąsiadem w tabeli, ułożyło się dla gliwiczanek lepiej niż spodziewali się ultraentuzjaści!

- Rekordowy procent obron naszych bramkarek w połączeniu z bardzo wysoką skutecznością w kontrze i w ataku dała jeszcze wyższe niż przed tygodniem zwycięstwo 34-19 (20-9) -  najwyższe w najnowszej historii występów Sośnicy w I lidze - podkreśla walory ostatniego meczu gliwickich szczypiornistek Krzysztof Zieliński z SPR Sośnica Gliwice.

Lubelski zespół znany jest z dobrej defensywy i bardzo nieregularnego ataku, toteż kluczem do wygranej okazała się szczelna defensywa gliwiczanek, zmuszająca do błędów i rzutów z trudnych pozycji. W I połowie Sośnica zrobiła to perfekcyjnie, rzucając aż 10 bramek w kontrataku. Wynik 20-9, choć przechodził najśmielsze oczekiwania, nie był przypadkowy.

Druga część zaczęła się od odrobienia małej części strat przez lublinianki, lecz późniejszy 10-minutowy okres bez gola przekreślił
resztki nadziei na zmniejszenie dystansu. W szczytowym momencie przewaga gliwiczanek osiągnęła aż 18 bramek. W końcowym fragmencie zagrały zawodniczki spoza pierwszego składu. Rywalki wykorzystały nieregularność pewnych zwycięstwa gliwiczanek, by nieco zmniejszyć rozmiary porażki, ale to kapitan Sośnicy Aleksandra Abramowicz dobiła rywalki w ostatnich sekundach, rzucając swoją 11 bramkę w meczu i ustalając rezultat na 34-19. W barwach gliwickiej drużyny udany występ oraz pierwszą bramkę zaliczyła pierwsza nowa obrotowa Aleksandra Olejarczyk.