Aktualności | Cenny remis w Sośnicy

Cenny remis w Sośnicy

Opublikowane: 07.11.2016 / Sekcja: Sport

Szczypiornistki SPR Sośnica zremisowały z SMS ZPRP Płock 25:25. Spotkanie 6. kolejki I ligi kobiet przyniosło gliwiczankom pierwszy upragniony punkt w tym sezonie.

Spotkanie rozegrane w Gliwicach było wyrównane, choć pierwsza połowa należała do gości. Do przerwy SMS prowadził 16:13.

W drugiej połowie gliwiczanki zaczęły zdobywać przewagę. Patrycja Kobusińska, wspierana przez doświadczoną Małgorzatę Krzymińską, efektywnie rozbijała grę płocczanek. Najskuteczniejszą zawodniczką SPR Sośnica była jednak Aleksandra Abramowicz, która rzuciła bramkę doprowadzając w 59. minucie meczu do remisu.

Dzięki dobrej dyspozycji bramkarki Patrycji Wróbel, szczypiornistkom SMS ZPRP Płock nie udało się już zdobyć żadnego punktu aż do końca spotkania. Dzięki remisowi SPR Sośnica zdobyła swój pierwszy punkt. – Drużyna z Gliwic pokazała że potrafi walczyć do końca i udowodniła, że z meczu na mecz stawia bardzo trudne warunki doświadczonym przeciwniczkom w I-ligowych rozgrywkach – mówi Krzysztof Zieliński, prezes SPR Sośnica. – Z pewnością dziewczynom z Sośnicy pomogła licznie zgromadzona publiczność, która jak zwykle nas nie zawiodła i wspierała drużynę gorącym dopingiem – dodaje.

Następny mecz SPR Sośnica rozegra w sobotę (12 listopada). Przeciwnikiem gliwiczanek będzie MKS AZS UMCS Lublin. (pm)