Aktualności | Znów kręcą kilometry w szczytnym celu!

Znów kręcą kilometry w szczytnym celu!

Znów kręcą kilometry w szczytnym celu!

Opublikowane: 25.05.2023 / Sekcja: Oświata 

Z Gliwic do Świnoujścia to aż 700 kilometrów, a Oni pokonają je wyłącznie na rowerach!
Dziewięcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 w Gliwicach - cztery dziewczynki i pięciu chłopców - chce dojechać do Świnoujścia wyłącznie o własnych siłach. Nie będzie im towarzyszyć żaden samochód, a wszystkie rzeczy będą wieźli w sakwach, przyczepionych do roweru. Trasa podzielona zostanie na 7 odcinków: Gliwice - Opole, Opole - Wrocław, Wrocław - Głogów, Głogów – Krosno Odrzańskie, Krosno Odrzańskie – Gorzów Wielkopolski, Gorzów Wielkopolski - Szczecin, Szczecin - Świnoujście.
Jako młodzi wolontariusze, pełni pasji i zaangażowania chcą kierować się wrażliwością i troską o drugiego człowieka. Ich marzeniem jest poprawa warunków bytowych osób chorych. Szczególnie zależy im żeby ostatnie "chwile" ich życia nie były tylko czasem, w którym dominuje smutek, samotność i niemoc.

Podczas zeszłorocznej wyprawy na Hel udało się pozyskać 58 355 zł. Tym samym dorzucili swoją małą cegiełkę dla gliwickiego hospicjum. Ponieważ jednak trwająca rozbudowa wymaga ogromnego nakładu finansowego, postanowili swoją kolejną wyprawę, poświęcić również GLIWICKIEMU HOSPICJUM.

Na początku maja br. ta niesamowita grupa młodych ludzi ze Szkoły Podstawowej nr 21 wraz z nauczycielką Anną Guzek, odwiedziła Adama Neumanna Prezydenta Miasta Gliwice, który podobnie jak w roku ubiegłym objął inicjatywę patronatem. Wyprawa wyruszy pod koniec maja, i w ciągu 7 dni na rowerach dotrze aż do Świnoujścia. Podobnie jak przed rokiem, wyprawa będzie mieć charakter charytatywny, bo celem jest zebranie środków na wsparcie gliwickiego Hospicjum i jego rozbudowy. 
- Dziewięcioro pełnych pasji uczniów wytrwale, od kilku miesięcy, przygotowuje się do tej trudnej eskapady. Wciąż szukają wsparcia i warto im pomagać. Jestem pełen podziwu dla ich zaangażowania i z przyjemnością objąłem patronat nad tym przedsięwzięciem. Z uwagą będę śledził tę wyprawę i życzę, aby okazała się ona dla „wielkiej dziewiątki” kolejną niezapomnianą przygodą, bo swoistą szkołą życia, kształtującą charakter jest bez wątpienia. Powodzenia. To już 5 raz! - mówi Adam Neumann Prezydent Miasta Gliwice.

- Los osób starszych i schorowanych nie jest nam obojętny i dlatego znów wsiadamy na dwa kółka i tym razem przemierzymy zachodnią część Polski, by dotrzeć do Świnoujścia, by wspomóc Gliwickie Hospicjum. - deklarują uczestnicy wyprawy. - Hasło tegorocznej wyprawy to „JESZCZE WIĘKSZE PORUSZENIE NA GLIWICKIM TERENIE – KRĘCIMY KILOMETRY DLA GLIWICKIEGO HOSPICJUM. Chcemy jeszcze bardziej poruszyć Gliwice, jego mieszkańców i wszystkich ludzi o wrażliwych i otwartych sercach -by każdy w jakiś sposób mógł dołożyć do naszej wyprawy swoją cegiełkę. otrzebni są Ci, którzy umożliwiają nam realizację podjętego przez nas wyzwania, oraz Ci, którzy deklarują wpłatę za przejechany przez nas każdy kilometr, który dedykujemy ponownie wszystkich którzy nas wspierali, kibicowali oraz dołączyli się do zrzutki na Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

- Pokonaliście własne słabości, osiągnęliście cel, a jednocześnie w najbardziej pozytywny jak się da sposób, reprezentowaliście i promowaliście nasze miasto! Bardzo dziękuję i życzę niegasnącego zapału i konsekwencji w podejmowanych działaniach. Brawo! - tak po ubiegłorocznej wyprawie Adam Neumann Prezydent Miasta Gliwice pogratulował Ali, Hani, Karolinie, Adrianowi, Bartkowi, Dawidowi, Filipowi, Kacprowi, Kubie i Joachimowi. To właśnie oni w 7 dni pokonali drogę z Gliwic na Hel na rowerach. Wraz z opiekunką i organizatorką przedsięwzięcia, Anną Guzek, przejechali ponad 700 km w tydzień po to, aby dołożyć własną cegiełkę do rozbudowy gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. - To gliwiccy bohaterowie, którzy udowodnili, że jak się czegoś bardzo chce, to można! Nasze ponowne spotkanie było oczywiste - to wielka radość móc rozmawiać z młodymi ludźmi, u których widać pasję i zaangażowanie. Moim gościem podczas spotkania była także Małgorzata Szymczyk, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Gliwicach.

Bardzo mocno trzymamy kciuki, gratulujemy odwagi i pomysłu! 

Zachęcamy do śledzenia wyprawy: https://www.facebook.com/profile.php?id=100082873495483

Ale przede wszystkim gorąco zachęcamy do wsparcia inicjatywy: https://zrzutka.pl/wtvgwb

Zdjęcia ekipy wykonała: Dorota Nita-Garbiec zapraszamy do GALERII

Wyprawa rowerowa 2023 Wyprawa rowerowa 2023 Wyprawa rowerowa 2023