Aktualności | Zagrali… i wygrali dla Hospicjum!

Zagrali… i wygrali dla Hospicjum!

Fot. K. Krzemiński/ krzeminskifoto.com

Zagrali… i wygrali dla Hospicjum!

Opublikowane: 07.02.2023 / Sekcja: Miasto  Zdrowie  Sport 

Aż 91 000 zł udało się zebrać podczas Turnieju Charytatywnego „Gramy dla Hospicjum” w Marco Football Center! W ciągu dwóch dni 39 drużyn, w skład których weszło blisko 470 zawodników rozegrało łącznie 136 meczów. Wszystko po to, by wesprzeć działalność Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. 

W miniony weekend, 4–5 lutego, hala przy ul. Ceglarskiej 40a w Gliwicach wypełniona była po brzegi, głównie za sprawą miłośników sportowych emocji, chcących nieść pomoc chorym. Turniej Charytatywny na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach, zorganizowany przez Marco Footbal Center we współpracy z Fundacją MarcoPomaga, przyciągnął ludzi o wielkich sercach – drużyny sportowe, sponsorów i kibiców.

Rywalizacja odbywała się z podziałem na trzy grupy: zaawansowaną, średnio zaawansowaną i rekreacyjną. Łącznie na boisku zagrało 39 drużyn, z których każda przekazała wpisowe w wysokości 2 000 zł na działalność hospicjum. Wśród nich znalazły się m.in. reprezentacje miejskich spółek – Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach oraz Śląskiego Centrum Logistyki. Poza drużynami z Gliwic i najbliższej okolicy, obecne były składy m.in. z Poznania, Lublina czy Świebodzina.

Organizację turnieju wsparli sponsorzy, którzy ufundowali m.in. nagrody dla zwycięzców, a pamiątkowe statuetki dla najlepszych drużyn wykonali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej TĘCZA Gliwice przy Fundacji Różyczka.

Jak zwykle przy tego rodzaju wydarzeniach, duże znaczenie dla zawodników miała obecność kibiców, zagrzewających do gry, których i tym razem nie zabrakło. Poza głośnym dopingiem mogli także wspomóc zbiórkę, dorzucając swoją cegiełkę do jednej z puszek, z którymi wolontariusze hospicjum kwestowali podczas turnieju. 

Wszystkim zawodnikom, kibicom, sponsorom oraz organizatorowi Turnieju Charytatywnego „Gramy dla Hospicjum” serdecznie gratulujemy wyniku zbiórki! 

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz drużyn biorących udział w turnieju  można znaleźć na stronie https://marcofootballcenter.pl/ oraz na Facebooku. (ml)

Zawodnicy podczas meczu Zawodnicy podczas meczu Bramkarz skaczący do piłki Zawodnicy podczas meczu Zbiórka drużyn Prezydent Gliwic, Adam Neumann, przemawiający do gości Zbiórka drużyn Zawodnicy podczas meczu Zawodnicy podczas meczu Zawodnicy podczas meczu Zawodnicy podczas meczu