Aktualności | Udany początek sezonu

Udany początek sezonu

Opublikowane: 10.10.2017 / Sekcja: Miasto

Siatkarki AZS-u Gliwice zainaugurowały sezon. Podopieczne Wojciecha Czapli pokonały w pierwszym meczu  AZS AWF Warszawa 3:0.

Gliwiczanki wyszły na parkiet skoncentrowane i pewne siebie. Szybko objęły prowadzenie i cały mecz był pod kontrolą gospodyń, które zwyciężyły 25:18. Drugiego seta gospodynie rozpoczęły od mocnego uderzenia, szybko obejmując prowadzenie 5:0. Potem jednak warszawianki  zaczęły odrabiać, by wyjść na pierwsze w tym meczu prowadzenie (9:10). Podopieczne Wojciecha Czapli odparły ten atak, ale nie na długo. Końcówka partii była bardzo emocjonująca. Aż trzykrotnie warszawianki miały piłkę setową. Ostatnie zdanie należało jednak do gliwiczanek.  Szapoval wygrała pojedynek jeden na jeden na siatce, blokując atak przeciwniczki. Set zakończył się wynikiem 28:26 dla AZS-u. Trzecia odsłona była bardzo wyrównana.  Pierwszy punkt zdobyły gliwiczanki, ale kolejne dwa wywalczyły warszawianki.  Potem żadna ze stron nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa oczka. Gdy na tablicy w końcu pojawił się wynik 21:21 wydawało się, że znów kibice będą świadkami gry na przewagi. Tak się jednak nie stało. W tej wojnie nerwów zwyciężyło większe doświadczenie i ogranie na tym poziomie zawodniczek z Gliwic, które wygrał 25:22. (AZS)